Naga MarketsTencent wypuszcza nowe obligacje warte miliardy dolarów.Tencent Holdings Limited, chiński gigant sektora gamingowego i mediów społecznościowych angażuje globalne banki inwestycyjne i sprawdza rynkowe nastroje dotyczące popytu na obligacje denominowane w USD, które zamierza niedługo wyemitować.

  • Tencent to technologiczny gigant, m.in. właściciel niezwykle popularnej platformy WeChat.
  • Program obligacji spółki zakłada 8 mld nowych obligacji w dolarach amerykańskich.
  • W operację zaangażowane są duże banki inwestycyjne, jak HSBC czy Goldman Sachs.

Tencent: nowe obligacje korporacyjne w drodze

Tencent w poniedziałkowym oświadczeniu stwierdził, że zamierza wypuścić serię obligacji w programie dostępnym dla wybranych dużych inwestorów i pozyskane środki wykorzysta do prowadzenia bieżącej działalności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ogłoszony program obligacji ma maksymalny limit 20 mld dol., z których to 12 mld dol. zostało już wcześniej wyemitowane, jak wynika z poprzedniego oświadczenia wydanego przez Tencent. Oznacza to, że łączny limit przyszłych emisji wynosi 8 mld dol.

Tencent wypuszcza nowe obligacje warte miliardy dolarów.
Notowania Tencent na HKEX. Źródło: tradingview.com

W całą operację związaną z programem obligacji, Tencent zaangażował światowe tuzy finansowych rynków, m.in. HSBC, Bank of America, Morgan Stanleya oraz Goldman Sachsa. Będą oni koordynatorami emisji pakietów obligacji oraz zarządzającymi pozyskiwaniem nowych inwestorów od wtorku.

Zobacz również: Chiński gigant stracił 220 mld USD wartości bijąc po drodze wszelkie rekordy

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Termin realizacji oraz rozmiar potencjalnej operacji będzie ogłoszony po tym, jak Tencent oraz instytucje koordynujące ocenią rozmiar popytu ze strony inwestorów – twierdzi niezależne anonimowe źródło, informacja nie jest jeszcze bowiem publiczna.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here