Naga MarketsTencent tworzy wielkie przymierze spółek, planuje wydać 70 mld dol. na blockchainTencent, technologiczny gigant rodem z Chin, uruchomił pod swoją platformą Tencent Cloud nowy projekt sojuszu w celu promocji rozwoju branży blockchain. Projekt wpisuje się w ostatnie plany spółki związane z rozwojem technologii związanych z big data, sztuczną inteligencją i blockchain.

  • Tencent ogłosił stworzenie przymierza związanego z blockchain, które ma zrzeszyć jeszcze w tym roku 100 firm.
  • Sojusz firm ma mieć na celu m.in. stworzenie wspólnych standardów i norm, a także promowanie technologii i zwiększenie sprzedaży każdej z firm.
  • Tencent planuje wydać 70 mld dol. na technologię blockchain, big data i związane z chmurą danych w ciągu najbliższych 5 lat

Tencent tworzy blockchainowe przymierze

Tencent rozpoczął pracę nad sojuszem związanym z technologią blockchain, który ma na celu zrzeszyć 100 członków w ciągu tego roku. Do przymierza należeć mają spółki technologiczne, organizacje związane z branżą, uniwersytety oraz think-tanki. Celem sojuszu ma być ustalenie wspólnych standardów związanych z branżą i koordynacja badań na potencjanlnymi zastosowaniami blockchainu.

W związku z tym, Tencent planuje uformować trzy komitety: standardów, techniczny i związany z biznesowym ekosystemem. Przykładowo, komitet zajmujący się standardami beędzie współpracował z agencjami rządowymi i innymi istotnym lub zainteresowanymi stronami w celu rozwoju narodowych (lub międzynarodowych) norm dotyczących blockchain.

Natomiast komitet techniczny będzie projektował potencjalne zastosowania i sposoby wdrożenia blockchaina. Z kolei, komitet ekosystemu biznesowego będzie szacował, planował i działał nad zwiększeniem sprzedaży produktów opartych na blockchain stworzonych przez członków sojuszu.

Tencent ocenia, że stworzenie takiego zrzeszenia zwiększy skuteczność działań biznesowych członków o nawet 30%.

Jednym z już zatwierdzonych członków związku jest Beijing Zhulong Information Technology – spółka, która już współpraowała z Tencent Cloud nad produktami związanymi z blockchain, m.in. platformą TBaaS.

Tencent tworzy wielkie przymierze spółek, planuje wydać 70 mld dol. na blockchain
Notowania Tencent na HKEX. Źródło: tradingview.com
CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tencent stawia na blockchain

Tencent w ostatnim czasie mocno stawia na nowe technologie związane z blockchain, bigdata oraz usługami związanymi z chmurami danych. Między innymi, chiński technologiczny gigant planuje zainwestować aż 500 mld juanów (70 mld dol.) w ciągu najbliższych pięciu lat w infrastrukturę technologiczną obejmującą cloud computing, AI i bezpieczeństwo cybernetyczne.

Zobacz również: Tencent inwestuje 70 mld USD w program chińskiego rządu, m.in. blockchain

Inne kluczowe sektory inwestycji to blockchain, centra serwerowe, bigdata, superkomputery, internet rzeczy, sieci 5G i obliczenia kwantowe – powiedział Dowson Tong, starszy wiceprezes wykonawczy Tencent.

Tencent niedawno uruchomił także akcelerator biznesowy związany z blockchainem wspierający 30 firm z branży.

Ogłoszone przymierze wpisuje się w wiodącą rolę Tencenta w promowanie i rozwój nowoczesnych technologii takich jak blockchain. Narodowy chiński komitet blockchaina ma w swoim gronie dyrektorów wykonawczych Tencenta, a technologiczny gigant jest także jednym z największych producentów patentów w branży – w zeszłym roku spółka zgłosiła ponad 700 wniosków patentowych związanych z wspomnianymi nowoczesnymi technologiami.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here