Naga MarketsTencent przejął mniejszościowy pakiet akcji Bloober TeamWarszawa, 08.10.2021 (ISBnews) – Tencent – koncern technologiczny i inwestycyjny – przejął mniejszościowy pakiet akcji Bloober Team, poinformował krakowski deweloper gier.

„To transakcja na rynku kapitałowym pomiędzy Rockbridge i Tencentem i jako taka nie była związana z bieżącą działalnością komercyjną naszej spółki. Bardzo doceniamy zaś ogromną wiedzę branżową i cały ekosystem, jaki posiada nasz nowy inwestor. Cieszymy się, że mamy go na pokładzie. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować firmie Rockbridge za wiarę w nas i bycie jednym z naszych kluczowych udziałowców przez wiele lat podczas naszej podróży” – powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.Bloober Team podał wcześniej dziś, że w wyniku transakcji rozliczonej 8 października fundusze zarządzane przez Rockbridge Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych nie posiadają żadnych akcji spółki; przed transakcję fundusze posiadały łącznie 3 881 885 akcji Bloober Team, które stanowiły 21,97% kapitału i uprawniały do tyluż głosów na walnym zgromadzeniu.

W procesie transakcyjnym doradcami dla Rockbridge byli Trigon oraz Tyr Advisors.

„W ciągu najbliższych 3-4 lat naszym celem jest praca i dostarczenie dwóch ekscytujących tytułów, które mają nas doprowadzić do poziomu produkcji AAA. Z kilkuosobowego studia w 2008 roku rozrośliśmy się do 150-osobowego zespołu i liczymy na więcej. Jestem dumny, że mogę prowadzić tak utalentowany i kreatywny zespół. Zaufanie, które otrzymaliśmy od Konami, Private Division/Take-Two, a teraz od Tencenta jest wspaniałym dowodem wiary w nasz zespół i strategię. Mówiłem już o tym wcześniej – ale warto powtórzyć przy tej okazji – polski rynek gier wchodzi w fazę dojrzałości. Powoli kończy się faza spekulacji, a rozpoczyna weryfikacja fundamentów i prawdziwej wartości. Jestem dumny, że Bloober Team rozpoczyna ten cykl na naszym rynku” – podsumował prezes.

Tencent posiada udziały w spółkach gamingowych z całego świata, w tym te kluczowe i najbardziej rozpoznawalne marki. Wśród nich jest m.in. Riot Games, twórcy „League of Legends”, w którym Tencent posiada 100% akcji. Ponadto, koncern posiada również pakiety mniejszościowe m.in. w Epic Games (40%), Ubisoft (5%) czy Activision Blizzard (5%), podano w materiale.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lpp | comarch cena akcji | kurs akcji pge | polski złoty | akcje celon | jsw kurs | orange akcje prognozy |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here