Naga MarketsTencent inwestuje w program chińskiego rządu Chiński gigant technologiczny Tencent zainwestuje 500 miliardów yuanów w ciągu najbliższych pięciu lat w infrastrukturę technologiczną obejmującą chmurę , sztuczną inteligencję i bezpieczeństwo cybernetyczne.

  • Tencent zainwestuje 70 miliardów dolarów w program rozwoju chińskiej infrastruktury technologicznej.
  • Głównym polem rozwoju ma być działalność w chmurze.
  • Tencent inwestuje w producentów gier: Marvelous, Epic Games i Bluehole.

Chiny mogą liczyć na współprace ze strony swoich przedsiębiorstw

Rząd w Pekinie wezwał w zeszłym miesiącu do strukturalnej modernizacji technologicznej drugiej co do wielkości gospodarki świata poprzez inwestycje w nowoczesną infrastrukturę i wzrost popytu na oprogramowanie biznesowe i usługi w chmurze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inne kluczowe sektory inwestycji to blockchain, centra serwerowe, bigdata, superkomputery, internet rzeczy, sieci 5G i obliczenia kwantowe – powiedział Dowson Tong, starszy wiceprezes wykonawczy Tencent.

Zobacz również: Kurs dolara rośnie w obliczu napięć na linii USA-Chiny

Tencent twierdzi, że podczas gdy przedsiębiorstwa działające w chmurze ucierpiały w związku z wybuchem epidemii COVID-19, oczekuje się, że w dłuższej perspektywie czasowej nastąpi przyspieszenie rozwoju usług w chmurze i przyjęcia oprogramowania dla przedsiębiorstw z branży offline i sektora publicznego.

Rozbudowa strategii „nowej infrastruktury” pomoże w dalszym sukcesie w ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa. – mówi Tong.

Stopa zwrotu akcji Tencent z 5 miesiecy wynosi 8,79%

Tencent jest najbardziej znany z aplikacji WeChat  i szeregu popularnych gier, ale ma też na celu rozszerzenie na usługi biznesowe. Głównym kierunkiem rozwoju ma być wsparcie dla firm chcących przechowywać swoje dane w chmurze.

Tencent zainwestował także 7 miliardów jenów w 20% udziałów w japońskim producencie gier wideo Marvelous. Oprócz tego, Tencent objął również udziały w amerykańskim Epic Games i południowokoreańskim Bluehole. Jest to jasny sygnał, że chiński gigant technologiczny zamierza dalej rozwijać swoje imperium produkcji gier wideo.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Tencent w ciągu ostatnich 5 miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here