Naga MarketsTen Square Games z zyskiem netto na poziomie 35,3 mln zł. w I kwartaleJeden z największych producentów gier w Polsce podał wyniki za I kwartał 2020 r. Wszystkie najważniejsze wskaźniki z raportu rosły w skali trzycyfrowej w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 95 mln zł. (+109,7% rdr), EBITDA wyniosła 38,3 mln zł. (+206,9%) a zysk netto osiągnął poziom 35,3 mln zł. co stanowi wzrost o ponad 240% w porównaniu z I kwartałem 2019 r.

  • Ten Square Games podwoiła przychody w porównaniu z I kwartałem 2019 r. Wynik porównywalny z konsensusem. 
  • Zysk netto wzrósł o 240,7% i osiągnął 35,3 mln zł. Wynik gorszy o 4,2 % od konsensusu analityków PAP Biznes. 
  • We wtorek na otwarciu walory Ten Square Games wzrosły o 0,37% a kurs wyniósł 541 zł. 

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Te artykuły również Cię zainteresują
Trzycyfrowe wzrosty przychodów i zysków Ten Square Games

Wyniki Ten Square Games za I kwartał 2020 r. w porównaniu do tych uzyskanych w analogicznym okresie ubiegłego roku były bardzo dobre. Warto jednak wspomnieć, że analitycy sporządzający prognozy, spodziewali się, że będą jeszcze lepsze (o kilka %). Jedynie przychody ze sprzedaży odnotowane przez Spółkę były lepsze od konsensusu analityków PAP Biznes, ale zaledwie o 0,1%. Poniższa tabela pokazuje zestawienie wybranych wyników finansowych w odniesieniu do konsensusu, w ujęciu rokrocznym a także w porównaniu z IV kwartałem 2019 r.

Wybrane wyniki kwartalne Ten Square Games. Źródło: opracowanie własne na podstawie raportu bieżącego

Zobacz również: Inwestorzy na GPW 85% transakcji dokonują przez Internet, coraz częściej mobilnie

Notowania Ten Square Games z sesji na sesję poprawiają historyczne rekordy notowań

We wtorek na otwarciu walory Ten Square Games wzrosły o 0,37% a kurs wyniósł 541 zł. Po 20 minutach handlu, o 9:20 akcje spadają. Kurs jest pod kreską o 3,15% i zbliża się do poziomu 520 zł. Obroty wynoszą 7,8 mln zł. Spadki mogą być reakcją inwestorów na wyniki – minimalnie poniżej oczekiwań analityków. Warto wspomnieć, ze akcje TEN drożały wczoraj, przed publikacją wyników o ponad 5%.

Gamingowy gigant już dawno zapomniał o marcowym tąpnięciu spowodowanym paniką związaną z pandemią koronawirusa. Kurs potrzebował dosłownie kilkunastu sesji, żeby odrobić kilkudziesięcioprocentowe straty. Już w końcówce marca dobił do poziomu 300 zł, na którym był jeszcze przed rynkową paniką wywołaną przez COVID-19.

Od tego momentu akcje podrożały już o około 75%. Podczas poniedziałkowej sesji walory kolejny raz ustanowiły roczne maksimum (w przypadku TEN to także historyczne maksimum) o czym można przeczytać tutaj.

Notowania Ten Square Games z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Ten Square Games jest producentem a jednocześnie wydawcą gier mobilnych i przeglądarkowych. Założona w 2011 roku przez Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal – twórców serwisu Nasza Klasa. Ten Square Games wydało do tej pory blisko 200 tytułów, a ich łączna liczba pobrań zbliża się dużymi krokami do 300 mln. Studio wydaje głównie gry w tematyce sportowo-symulacyjnej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here