Naga MarketsGra Ten Square Games zatytułowana Fishing ClashHaitong Bank w raporcie z 7 maja (godz. 8:00) utrzymuje rekomendację KUPUJ dla Ten Square Games i podnosi cenę docelową do 180,5 PLN (ze 133 PLN wcześniej). Wynika to z faktu podniesienia przez analityków prognozy przychodów i zysku netto na lata 2019/20 odpowiednio o 24/15 i 34/20 proc.


Ten Square Games doceniony dzięki dobrym wynikom Fishing Clash

Głównym powodem podwyżki było zbyt konserwatywne podejście na rok 2019, szczególnie w świetle fantastycznych wyników Fishing Clash. Według danych SensorTower, w okresie marzec-kwiecień 2019 r. gra osiągnęła rekordowy wynik sprzedażowy w wysokości miliona dolarów na iTunes (wobec 0,8 mln USD w lutym br.) i 2 mln USD na Google Play (wobec miliona dolarów w lutym 2019 br.) w każdym z tych miesięcy.

Dobra dynamika Fishing Clash znajduje odzwierciedlenie we wstępnych przychodach Ten Square Games za pierwszy kwartał 2019 r. w wysokości 45,2 mln PLN wobec 42,7 mln PLN pierwotnie oczekiwanych przez analityków. Haitong Bank uważa, że rekordowe przychody z marca i kwietnia tego roku niekoniecznie muszą się wiązać z bardzo wysokimi kosztami marketingowymi.

To udowadniałoby, że Ten Square Games stale doskonali swoje umiejętności w dziedzinie live ops i BI, co pozwala spółce efektywnie zarządzać wydatkami marketingowymi. Widać to było już w czwartym kwartale 2018 r., kiedy po dobrym październiku Ten Square Games obniżył wydatki na marketing w okresie listopad-grudzień, przed znaczącym wzrostem cen reklam, związanym z tradycyjnie dobrym dla e-commerce okresem przedświątecznym. Analitycy podkreślają znaczenie marketingu, live ops i BI, ponieważ uważają, że abstrahując od jakości gier, jest to klucz do sukcesu w segmencie gier F2P, znaczącego wzrostu monetyzacji gier i przedłużenia ich cyklu życiowego, czego najlepszym przykładem jest Let’s Fish.

Zysk netto Ten Square Games wzrośnie o niemal 1 mln zł?

W oparciu o wstępne dane o przychodach za pierwszy kwartał 2019 r., analitycy Haitong Bank oczekują, że zysk netto wyniesie 14,1 mln PLN (wobec 13,4 mln PLN wcześniej) i podnoszą prognozę zysku netto w 2019 r. do 61,3 mln PLN. Przewidują, że w tym roku Fishing Clash wygeneruje przychody w wysokości 167 mln PLN, co implikuje średnio 13,9 mln PLN miesięcznie. Analitycy oczekują również, że Let’s Fish wygeneruje 19,3 mln PLN przychodów, Wild Hunt 5,4 mln PLN, Game Factory 5,3 mln PLN, a Golf Rush 2,2 mln PLN. Haitong Bank wciąż nie uwzględnia żadnych przychodów z rynku chińskiego w roku 2019 i później.

Pomimo wzrostu kursu akcji o ok. 26 proc. od końca marca, analitycy wciąż uważają, że Ten Square Games jest niedoszacowane, bo wyniki za lata 2019/20 implikują wskaźnik P/E w wysokości 15.1/14,5. To daje 38/22-procentowe dyskonto w porównaniu do globalnych konkurentów, ale również 49/54-procentowe dyskonto w porównaniu do 11 Bit Studios i Playway, które mają porównywalną kapitalizację rynkową (wszystkie wyliczenia na podstawie konsensusu Bloomberga).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here