Naga MarketsTen Square Games z "kupuj" od Haitong Bank. Cena docelowa 505 złHaitong Bank w raporcie z 4 maja (godz. 8:00) utrzymuje rekomendację KUPUJ dla Ten Square Games, jednocześnie podwyższając cenę docelową do 505 PLN z 361,2 PLN. Analitycy podnieśli prognozę zysku netto na lata 2020/21 odpowiednio o 27/33 proc. po znakomitych wynikach gry Fishing Clash w kwietniu 2020 r. Po zaktualizowaniu prognozy przez Haitong Bank, Ten Square Games jest wyceniany na rok 2020 ze wskaźnikiem PE na poziomie 17,4x, co daje 32-proc. dyskonto w porównaniu do międzynarodowych konkurentów spółki.

Fishing Clash z kolejnymi sukcesami

Według Sensor Tower, Fishing Clash wypracował w kwietniu 2020 r. przychody netto w łącznej kwocie 7 mln USD, (po uwzględnieniu 30-proc. prowizji), wobec 5 mln USD przychodów netto w marcu 2020 r. Na platformie Google wygenerował 4 mln USD przychodów wobec 3 mln USD w marcu 2020, a Apple 3 mln USD wobec 2 mln USD w marcu 2020 r.Analitycy Haitong Bank szacują, że w kwietniu 2020 r. przychody brutto spółki mogą osiągnąć rekordowy poziom ok. 38 mln PLN. Według Sensor Tower łączna liczba ściągnięć sięgnęła 7 mln, wobec 2,4 mln w marcu 2020 r. Jednak przychody wzrosły „tylko” o około 25-30 proc. m/m, co pokazuje, że ARPMAU (średni przychód na miesięcznego aktywnego użytkownika) w przypadku Fishing Clash mogło spaść do około 5,5-6 PLN z 14,6 PLN w I kw. 2020 r.

Pytanie brzmi, czy wzrost liczby ściągnięć był wynikiem bardziej agresywnej polityki pozyskiwania klientów, czy też bezkosztowej sytuacji, jaką wytworzył Covid-19 i spędzanie czasu w domu oraz skutecznych inicjatyw live-ops stosowanych przez Ten Square Games. W okresie od IV kw. 2019 r. do I kw. 2020 r. Ten Square Games zmniejszył wydatki na marketing do około 19-22 proc. przychodów wobec średnio 30 proc. w okresie od I kw. 2018 r. do III kw. 2019 r.

Fishing Clash oczekuje na certyfikację NAPP

W ubiegłym tygodniu NAPP, chińska agencja certyfikująca gry, zatwierdziła 55 gier, niestety Fishing Clash znowu nie znalazło się na tej liście. Poprzednia zgoda NAPP miała miejsce 12 marca po ponad 3 miesiącach nieobecności od listopada 2019 r. Haitong Bank zauważa, że okres zatwierdzenia NAPP skrócił się do ok. 1,5 miesiąca (z 3 miesięcy wcześniej), a zatwierdzona liczba gier podwoiła się do 55 z 27. Analitycy są jednak nieco rozczarowani, że nie udało się jeszcze zatwierdzić Fishing Clash, ponieważ uważali, że wszystkie prace certyfikacyjne zostały już wykonane. Nadal spodziewają się debiutu Fishing Clash na platformie Android w Chinach w lipcu 2020 r.

Pandemia koronawirusa a branża gier

Pandemia koronawirusa, choć fatalna w skutkach dla światowej gospodarki, wydaje się bardzo sprzyjać branży gier, szczególnie typu free-to-play. Przykuwają one znacznie większą uwagę ze strony dotychczasowych i nowych graczy za sprawą zaleceń pozostawania w domu. Dodatkowo wysoki kurs USD wobec PLN powinien nadal wzmacniać nie tylko dynamikę przychodów, ale również rentowność Ten Square Games. Wyłączając prowizje dla Apple/Google, koszty marketingu i wynajmu, reszta kosztów jest denominowana w PLN.

Możliwe, że pandemia w gwałtowny sposób zwiększyła popyt na gry i kiedy lockdown/praca zdalna/#zostań w domu całkowicie się skończą, zaobserwujemy pewne spowolnienie albo nawet spadek z obecnych wyśrubowanych poziomów, szczególnie gdy portfele graczy schudną w wyniku obniżek płac lub bezrobocia. Tym niemniej pandemia w widoczny sposób poszerzyła rynek docelowy gier free-to-play, a Fishing Clash robi z tego dobry użytek, co powinno przynieść korzyści w nadchodzących miesiącach.

Dodatkowo pandemia bardzo spopularyzowała gry i sprawiła, że ten biznes stał się wyjątkowo lukratywny. Analitycy oczekują, że inni producenci gier także zainwestują w pozyskiwanie użytkowników, co może skończyć się ogólnym wzrostem kosztów marketingowych na rynku. Haitong Bank oczekuje, że w kwietniu koszty marketingowe Ten Square Games wyniosły ok. 28 proc. przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale 05.05.2020 [WIDEO]
Następny artykułGPW notowała najsłabszą sesję od 2 tyg. WIG20 tracił 3%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here