Naga MarketsWysoki Cash Flow, podwojenie zysków i 10 zł dywidendy. Analiza fundamentalna Ten Square GamesTen Square Games to Polska spółka z branży gamingowej, która skupia się na platformach mobilnych. Segment ten w ostatnich latach urósł do rangi największego komponentu całego gamingu. Sama spółka dynamicznie się rozwija, notując w 2020 roku podwojenie przychodów i zysków netto, wskazuje Konrad Książak na kanale Comparic24.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gaming gamingowy nie równy

Mówiąc o branży gamingowej, należy mieć na uwadze fakt, że jest ona podzielona na wiele segmentów, analogicznie jak inne gałęzie gospodarki. Jak zawsze, poszczególne segmenty cechują się odmiennymi parametrami, takimi jak dynamika przyrostów, czy też wartość tego rynku.

Zobacz również: Indeks WIG Banki zyskał w maju ponad 17%. SN odsuwa groźbę kredytów frankowych

Ciekawym komponentem branży gamingowej jest segment gier mobilnych. Jak wskazuje Konrad Książak na kanale Comparic24, gry na urządzenia mobilne w ostatnim roku przebiły (swoim udziałem w rynku) m.in. konsole i PC. Tak więc coś, co jeszcze x lat temu wydawało się nieprawdopodobne, stało się faktem. Dlatego też pewne pomysły, które wydają się dzisiaj dość abstrakcyjne, mogą okazać się w przyszłości głównym segmentem rynku.

– Widzimy, że rynek gier mobilnych w ostatnich latach naprawdę bardzo, ale to bardzo mocno się rozszerzył. No i widzimy, że też ta wirtualna rzeczywistość się rozwija, aczkolwiek biorąc pod uwagę całość rynku, to tak naprawdę głównie mówimy o grach mobilnych, konsolach i PC. – wskazuje Konrad Książak.

Ten Square Games – spółka jednej gry?

Ten Square Games jest to polski producent oraz wydawca gier mobilnych, dystrybuowanych w modelu free to play, m.in. Let’s Fish, Fishing Clash, Wild Hunt i Hunting Clash. Obecnie jedna z najwyżej wycenianych spółek z branży gier na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Jest to spółka, której często zarzuca się jeden aspekt, mianowicie że to jest spółka jednej gry. I rzeczywiście do niedawna to była spółka, która około 90% wszystkich przychodów generowała z jednej gry (Fishing Clash). Aczkolwiek ja wcale nie twierdzę, że jest to coś złego. Jeżeli mamy dobry produkt, który dobrze się sprzedaje, nawet jeżeli on jest jeden, to wcale nie oznacza, że to jest coś złego, że to jest jakaś negatywna informacja. – podkreśla Konrad Książak.

invest

Warto oczywiście nadmienić, że o ile dobry produkt zawsze się obroni, to mimo wszystko niewątpliwie istnieje ryzyko, że w przypadku potencjalnej wpadki z głównym tytułem pojawią się poważne problemy, czego zresztą przykładem jest Cyberpunk 2077. Jednocześnie Ten Square Game wprowadza inne produkcje, które powoli zwiększają swoje udziały w przychodach, jak m.in. Hunting Clash.

10 zł dywidendy na akcję

Wiele spółek z branży gamingowej nie wypłaca swoim akcjonariuszom dywidendy. Jak wskazuje Konrad Książak, na kanale Comparic24, wynika to m.in. z tego, że produkcje są kosztowne, a sami inwestorzy liczą przede wszystkim na wzrost wartości akcji w czasie, do czego niezbędne jest reinwestowanie zysków.

Ten Square Games wydaje się tutaj pewnym wyjątkiem (choć nie jedynym). Od 3 lat spółka regularni wypłaca bowiem dywidendę. Za rok 2018 i 2019 były to wartości rzędu 3,78 zł na akcję, natomiast rekomendowana wartość za rok 2020 wynosi 10 zł.

Warto jednak zauważyć, że oferowane stopy dywidendy nie należą do najwyższych, biorąc pod uwagę „ogólne” standardy, jednak jak na branże gamingowa jest to jak najbardziej rezultat pozytywny. W 2018 była to wartość rzędu 2,84%, rok później już zaledwie 0,76%. Biorąc pod uwagę aktualną wycenę (441,60 zł), to oferowana stopa dywidenda za 2020 wynosi ok. 2,24%.

Podwojenie zysków w 2020

Pandemiczna rzeczywistość, która zamknęła nas w domach, była okresem spektakularnych zysków dla branży gamingowej, która w okresie zamknięcia dostarczała nam rozrywki. Nie inaczej jest w przypadku spółki Ten Square Games.

Biorąc pod uwagę przychody ze sprzedaży, to w 2020 wyniosły one 578,20 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 241,13 mln zł, tak więc mowa tutaj o ponad dwukrotnym wzroście rok do roku. Zasadniczo pod tym względem spółka bardzo dynamicznie rośnie od 2017, kiedy to uzyskała wynik 27 mln, podczas gdy w 2018 było to już 115,26 mln zł.

Równocześnie z przychodami rosną również zyski netto. Te za 2020 wyniosły 170,95 mln zł, podczas gdy w 2019 była to wartość 84,63 mln zł, tak więc w trakcie ubiegłego roku również zyski uległy podwojeniu. Podobnie sytuacja wygląda z lat ubiegłych. W 2017 spółka zarobiła 10,23 mln zł, a w 2018 już 44,85 mln zł.

– To jest też spółka, która bardzo fajnie potrafi generować gotówkę. To jest na pewno bardzo istotny czynnik. Widzimy, że za 2020 rok te przepływy pieniężne z działalności operacyjnej są na poziomie 200 mln zł, gdzie te inne działalności wcale mocno nie uszczupliły tego cash flow. I ostatecznie przepływy pieniężnie były na poziomie ponad 160 mln zł. – podkreśla Konrad Książak.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc kurs | złotówki | eurocash kurs | bitcoin informacje | wartosc dolara | s&p 500 notowania | euro/usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here