Naga MarketsTen Square Games w dół o ponad 15,5%! Potężna luka spadkowa na walorach spółkiW trakcie wtorkowych notowań akcje Ten Square Games (TSGAMES) otworzyły się z pokaźną luką spadkową, co jest efektem m.in. rewizji prognoz powtarzalnego EBITDA o 8%. Walory tego gamingowego podmiotu tracą obecnie blisko 80 zł, co przekłada się na wycenę wynoszącą zaledwie 425 zł (ponad 500 zł na wczorajszym zamknięciu).

Akcje Ten Square Games i potężna luka spadkowa

W trakcie wtorkowego otwarcia Ten Square Games notuje bardzo mocne spadki swojej giełdowej wyceny. Akcje spółki tracą obecnie aż 15,51%, co oznacza spadek o 78,00 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 503,00 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 425,00 zł.Spółka otworzyła się z bardzo pokaźną luką spadkową, tracąc od otwarcia blisko 80 zł za walor. Za tak negatywny sentyment na walorach spółki odpowiadają m.in. komunikaty opublikowane wczorajszego wieczora. Dotyczyły one m.in. zakończenia przeglądu opcji strategicznych, zmian w zarządzie, czy też uchwały w sprawie powtarzalnej EBITDA dla programu motywacyjnego.

Ten Square Games w dół o ponad 15,5%! Potężna luka spadkowa na walorach spółki
Notowania Ten Square Games w latach 2020-2021. Źródło: Stooq.pl

Patrząc z szerszej perspektywy wskazać można, że od początku czerwca notowania spółki notowały odbicie. W tym czasie wycena TSGames wzrosła z poziomu niecałych 390 zł do blisko 550 zł w połowie września. W drugiej części września sentyment ponownie uległ pogorszeniu, co przełożyło się na spadek wyceny w okolice 500 zł za walor.

Obecne poziomy są jednak dalej zdecydowanie powyżej tych obserwowanych jeszcze w lutym 2020, kiedy to spółka wyceniana była na niecałe 300 zł. Do najbardziej znanych produkcji tego studia zaliczyć można m.in. Fishing Clash, czy też Wild Hunt.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Spółka TSGAMES publikuje komunikaty

Rada nadzorcza Ten Square Games postanowiła zrewidować powtarzalną EBITDA za 1 rok programu motywacyjnego (rok obrotowy 2021) o maksymalnie 8%. W wyniku tego powtarzalna EBITDA została ustalona w wysokości nie mniejszej niż 228,9 mln zł, podała spółka. Rewizja związana jest m.in. z pandemią Covid-19, która doprowadziła do niespotykanych do tej pory w branży zawirowań i trudności, które utrudniają skutecznie prognozowanie przyszłości.

invest

– Zarząd Ten Square Games S. A. („Spółka”) niniejszym ogłasza, że w dniu 11 października 2021 r. podjął decyzję o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych Spółki („Przegląd”).
Podczas Przeglądu Zarząd dokonał oceny warunków rynkowych oraz przeanalizował różne opcje strategiczne. Przegląd wzbudził znaczne zainteresowanie inwestorów strategicznych i finansowych, które zostało dogłębnie przeanalizowane i potwierdziło zasadność strategii Spółki. –
informuje spółka w komunikacie bieżącym nr 32/2021.

Jak czytamy w raporcie, zarząd wyraża przekonanie, że skoncentrowanie się na obecnej strategii, działalności i projektach pozostaje najlepszą drogą do osiągnięcia długoterminowego celu Spółki, jakim jest dalszy rozwój i maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy, przy jednoczesnym pozostaniu spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wczoraj doszło również do zmian w składzie zarządu spółki. Ze swoje stanowiska zrezygnował Marcin Chrzuszczyński, zaś na jego miejsce powołana została Pni Magdalena Jurewicz.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino akcje notowania | benefit notowania | kurs dolara usd | newconnect notowania | ten square games akcje wykres | cdprojekt akcje wykres | dax analiza |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here