Naga MarketsGrupa jest jednym z czołowych polskich producentów gier przeglądarkowych i mobilnych.

tsgames
źródło xStation 5

Spółka opublikowała w miniony piątek raport z wynikami za 2018 rok. Przychody w ujęciu skonsolidowanym wyniosły 115,3 mln zł co oznacza ponad czterokrotny wzrost względem roku poprzedniego. Zysk netto sięgnął 36,5 mln zł, a więc wzrósł o 335%. W komunikacie spółka wyraziła zadowolenie z wyników i podkreśliła, że największy wpływ na wyniki miał sukces wędkarskiej gry Fishing Clash. Warto pamiętać także o polityce dywidendowej firmy, która zakłada wypłacanie do 75% zysku w formie dywidend. Rynek dosyć słabo zareagował na wyniki, aczkolwiek należy pamiętać, że od połowy lutego trwał nieustanny wzrost ceny, a szerszy trend, od końca października także jest zdecydowanie wzrostowy.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Lena Lighting S.A. jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu led.

lena
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o około 8% przy bardzo wysokich obrotach. Powodem zwyżki okazała się informacja o tym, że zarząd firmy będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłacenie dywidendy w wysokości 0,30 zł na akcję. Względem piątkowego zamknięcia sesji jest to niemal 9% stopa dywidendy co stawia spółkę w czołówce najhojniejszych firm na naszym parkiecie. W komunikacie podkreślono, że sytuacja finansowa spółki pozwala na dywidendę o takiej wysokości. Jest to wartość dwukrotnie wyższa niż przed rokiem, kiedy spółka wypłaciła 0,15 zł na akcję. Na wykresie mamy silny wzrost i wybicie poziomu poprzedniego maksimum. Wydaje się, że kurs powinien nadal odrabiać straty po słabym ubiegłym roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here