Naga MarketsGrupa jest jednym z czołowych polskich producentów gier przeglądarkowych i mobilnych.

tsgames
źródło xStation 5

Spółka opublikowała w miniony piątek raport z wynikami za 2018 rok. Przychody w ujęciu skonsolidowanym wyniosły 115,3 mln zł co oznacza ponad czterokrotny wzrost względem roku poprzedniego. Zysk netto sięgnął 36,5 mln zł, a więc wzrósł o 335%. W komunikacie spółka wyraziła zadowolenie z wyników i podkreśliła, że największy wpływ na wyniki miał sukces wędkarskiej gry Fishing Clash. Warto pamiętać także o polityce dywidendowej firmy, która zakłada wypłacanie do 75% zysku w formie dywidend. Rynek dosyć słabo zareagował na wyniki, aczkolwiek należy pamiętać, że od połowy lutego trwał nieustanny wzrost ceny, a szerszy trend, od końca października także jest zdecydowanie wzrostowy.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Lena Lighting S.A. jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu led.

lena
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o około 8% przy bardzo wysokich obrotach. Powodem zwyżki okazała się informacja o tym, że zarząd firmy będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłacenie dywidendy w wysokości 0,30 zł na akcję. Względem piątkowego zamknięcia sesji jest to niemal 9% stopa dywidendy co stawia spółkę w czołówce najhojniejszych firm na naszym parkiecie. W komunikacie podkreślono, że sytuacja finansowa spółki pozwala na dywidendę o takiej wysokości. Jest to wartość dwukrotnie wyższa niż przed rokiem, kiedy spółka wypłaciła 0,15 zł na akcję. Na wykresie mamy silny wzrost i wybicie poziomu poprzedniego maksimum. Wydaje się, że kurs powinien nadal odrabiać straty po słabym ubiegłym roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here