Naga MarketsTen Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych.

ts games
źródło xStation 5

Sesja z minionego piątku charakteryzowała się wzrostami producentów gier. Głównym powodem całego ożywienia była publikacja mocnych wyników lidera branży czyli CD Projekt. Na fali zwyżki, także Ten Square Games zyskiwał około 5%. Na wykresie pojawia się ciekawa sytuacja, wskazując na walkę między popytem a podażą, na poziomie poprzedniego szczytu. Korekt ma już dość duży zasięg i wydaje się, że jeżeli dobre nastroje zostaną utrzymane, także spółka może odbić od wsparcia. Warto także przypomnieć, że kilka dni wcześniej firma opublikowała dobre wyniki za pierwszy kwartał. Zysk netto sięgnął 10,36 mln zł i był ponad dwa razy wyższy niż rok temu. Przychody wyniosły 45,3 mln zł i były ponad trzy razy wyższe niże przed rokiem. Spółka cały czas utrzymuje także świetną sprzedaż najważniejszych gier. Jedynym mankamentem były wysokie koszty marketingu, które obniżyły wynik netto. Można mieć jednak nadzieję, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

ci games
źródło xStation 5

Nieznacznych wzrostów bo zaledwie o niespełna 2% doznał także Ci Games. Wynik i tak jest zadowalający jak na wyniki, które w piątek spółka przedstawiła inwestorom. Na tle CD Projektu, spółka wypada blado. Pierwszy kwartał zakończył się bowiem 1,95 mln zł straty netto, wobec niemal 0,6 mln zł zysku przed rokiem. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,28 mln zł wobec 7,71 mln zł rok wcześniej. Większość przychodów generują dwa tytuły: Sniper Ghost Warrior 3 i Lords of the Fallen. Cieszyć może spadek kosztów administracyjnych. Kluczowy w tym roku może być jednak trzeci kwartał, kiedy ma pojawić się nowa gra Sniper Ghost Warrior Contracts. Spółka ma już podpisane sporo umów na jej dystrybucją w wielu krajach, a na terenie USA będzie prowadzić ją samodzielnie. Niebawem ma się także rozpocząć kampania marketingowa gry. To od pierwszych komentarzy i ocen produkcji będą zależeć notowania spółki. Te na razie poruszają się w układzie bocznym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here