Naga MarketsTen Square Games [TEN], Asbis [ASB] – Gorące spółki dniaSpółka Ten Square Games podała wczoraj wyniki sprzedażowe swojego hitu “Fishing Clash” za kwiecień. W zakończonym niedawno miesiącu gra została pobrana w sumie około 7 mln razy czyli aż o 4,6 mln więcej niż w marcu. Przyniosło to przychody wielkości 7 mln dolarów czyli 2 mln dolarów więcej niż w marcu. Gra ta odpowiada za dużą część przychodów spółki. Pozostałe gry wspomniane w raporcie to np. “Wild Hunt”, którą pobrano w kwietniu około 260 tysięcy razy czy “Let’s Fish”, którą pobrano 130 tysięcy razy.

  • “Fishing Clash” nadal kluczowy dla przychodów Ten Square Games
  • Kurs spółki notuje nowe maksima
  • Asbis nadal z rekomendacją kupna akcji

Najczęściej pobieraną grą będącą jeszcze w fazie testów była w kwietniu “Flip this House”, którą ściągnięto około 100 tysięcy razy. Kurs zareagował na te dane wzrostem i wybiciem na nowe maksimum.

Ten Square Games na nowych maksimach

Obecnie najbliższym celem wzrostu może być okrągła bariera 500 zł. Trend o połowy marca sięga już 150% co na tle historycznym jest już dużą wartością, powoli więc zacznie wzrastać ryzyko wystąpienia korekty.

tsgames


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Asbis z wyceną przy 5,90 zł

Wczoraj światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja DM BOŚ dla spółki Asbis. W raporcie wyceniono spółkę na poziomie 5,90 zł. Wcześniejsza wycena była wyższa o 0,30 zł. Nadal jednak zaleca się kupno akcji. Analitycy napisali, że wyniki za 2020 rok będą zależne w dużej mierze o pandemii koronawirusa. Na razie spółka zauważa wzrost zainteresowania jej produktami np. do pracy zdalnej ale zdaniem analityków, po pewnym okresie może pojawić się np. spadek sprzedaży smartfonów z powodu większej skłonności klientów do oszczędzania. DM BOŚ prognozuje, że w 2020 roku przychody spółki wyniosą 1,7 mld USD, a zysk netto 10,5 mln USD.

asbis

Warto pamiętać, że już jutro akcjonariusze podejmą decyzję o wypłacie dywidendy. Do posiadaczy akcji ma trafić 0,075 USD na akcję. W czwartek poznamy z kolei raport za pierwszy kwartał. Wydaje się, że po wynikach miesięcznych, można być umiarkowanym optymistą. Na wykresie kurs spowolnił pod 3,50 zł, wcześniej cena długo tkwiła pod poziomem 3 zł. Problemem stają się niskie obroty w ostatnim czasie. Jeżeli miałaby pojawić się korekta to okolice 3 zł powinny działać jako wsparcie.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here