Naga MarketsTen Square Games stracił wczoraj prawie 20%! Wartość obrotu na akcjach spółki wyniosła 150 mln złWe wtorek główne indeksy rynków rozwiniętych przeceniły się w umiarkowanym stopniu, spadki oscylowały w granicy 0,2-0,3%. W środę rano notowania kontraktów również wskazują na otwarcie na niewielkim minusie. Dziś rozpoczyna się sezon publikacji wyników kwartalnych w USA, raporty za III kw. br. przedstawią JP Morgan i BlackRock. Również dziś opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia FOMC.

Ten Square Games był wczoraj najsłabszą spółką w indeksie mWIG40

Rano poznaliśmy już sierpniową produkcje przemysłową w Wielkiej Brytanii, wzrosła w ujęciu m/m o 0,8% (konsensus +0,2%), w ujęciu r/r o 3,7%. Poznaliśmy również dane z Chin, nadwyżka w handlu wyrażona w USD wyniosła 66,8 mld USD, wobec szacunków analityków na poziomie 45 mld USD, przyczynił się do tego wzrost eksportu we wrześniu o 28,1% r/r, wobec konsensusu +21,5%, oraz wzrost importu o 17,6% r/r, wobec prognozowanego wzrostu na poziomie 20,9%.  Krajowy indeks WIG20 kontynuuje wzrosty, blue chipom udało się wypracować 0,6%-ową zwyżkę pod koniec handlu, pomimo przebywania poniżej kursu odniesienia z poprzedniej sesji niemal przez cały dzień. Najmocniejszym walorem w indeksie było LPP (+5%), spółka odrabia straty po kilkunastoprocentowej  wyprzedaży w reakcji na zapowiedzi potencjalnie trudniejszych kolejnych kwartałów.

Na wyróżnienie zasługuje również CD Projekt (+4,5%), spółka przebiła okrągły poziom 200 zł, co po raz trzeci daje szansę na kontynuację wzrostowego ruchu, jednak ostatnie dwa przebicia tego oporu z czerwca i lipca br. zakończyły się dynamicznym zejściem do poziomów odpowiednio ok. 180 i 160 zł. Najmocniej w indeksie ciążyły notowania Allegro (-6,4%), które przeceniało się m.in. w wyniku rozszerzania działalności Amazona i Aliexpress w Polsce.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Indeksy mWIG40 i sWIG80 odnotowały drobny spadek, gdzie wśród liderów zniżek znajdziemy TS Games (-19,9%) i Airway (-16,1%). Notowaniom Ten Square Games towarzyszyła kolosalna, jak na spółkę z indeksu mWIG40, wartość obrotu, sięgająca niemal 150 mln zł – inwestorzy negatywnie przyjęli informacje o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych, po którym postanowiono utrzymać dotychczasową strategię rozwoju.

Z pozostałych spółek: PGNIG rozpoczął proces optymalizacji działalności operacyjnej – celem jest utworzenie struktury holdingowej.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania azoty | bitcoin spekulacje | develia cena akcji | pekao akcje rekomendacje | najwyższy kurs franka | notowania sp500 | dji index |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here