Naga MarketsTen Square Games: stabilizacja przychodów na nowym poziomie i rekordowy zysk po trzecim kwartale 2020Przychody na poziomie 179 mln zł, rekordowy zysk netto wynoszący 65 mln zł oraz obiecujące wstępne efekty globalnych testów nowej gry. Ten Square Games S.A. zaprezentowała wyniki po trzecim kwartale 2020 roku.

Ten Square Games zdecydowanie z zadowoleniem ocenia trzeci kwartał roku

Przychody Ten Square Games wzrosły w trzecim kwartale o 6 proc. kw/kw i o 165 proc. r/r. Największą część przychodów spółka osiągnęła na rynku północnoamerykańskim i europejskim (odpowiednio 42 proc. i 38 proc.), podczas gdy rynek azjatycki odpowiadał za 14 proc. przychodów. Podobnie jak w poprzednich kwartałach, główny wpływ na poziom sprzedaży miał rozwój gry Fishing Clash, która osiągnęła przychody na poziomie 163 mln zł (+3 proc. kw/kw, +182 proc. r/r).

Te artykuły również Cię zainteresują
Po tym jak w drugim kwartale budżet marketingowy spółki osiągnął rekordowy poziom, związany z bardzo atrakcyjną sytuacją na międzynarodowym rynku user acquisition, w trzecim kwartale koszty sprzedaży Ten Square Games wyniosły 92,6 mln zł i były o 24 proc. niższe kw/kw. Znormalizowana EBITDA wyniosła 73,3 mln zł (+102 proc. kw/kw, +111 proc. r/r), a zysk netto był na poziomie 65 mln zł (+105 proc. kw/kw, +86 proc. r/r).

Bardzo nas cieszą mocne wyniki trzeciego kwartału to efekt przemyślanej inwestycji w marketing wiosną tego roku oraz ciągłego ulepszania naszych gier. Konsekwentnie inwestujemy także w tworzenie nowych produktów. Spośród trzech nowych gier testowanych w ostatnich miesiącach na globalnych rynkach skupiamy się obecnie na dalszym ulepszaniu i skalowaniu gry Hunting Clash, która osiągnęła obiecujące na tym etapie rozwoju wyniki, w niektórych parametrach zbliżone do Fishing Clash w momencie startu. Na dziś mamy pięć projektów w fazie live, jeden w zaawansowanej produkcji i dodatkowo kilka na wczesnym etapie rozwoju. Ponadto pracujemy nad dywersyfikacją przychodów spółki w dłuższym okresie, planując otwarcie nowego studia w Berlinie i prowadząc rozmowy na froncie M&A  powiedział Maciej Zużałek, prezes Ten Square Games.

Ten Square Games jest jednym z największych i najszybciej rosnących producentów gier mobilnych w Polsce. Spółka ma główną siedzibę we Wrocławiu i dodatkowe studio w Warszawie. Specjalnością TSG są gry hobbystyczne dystrybuowane w modelu free-to-play. Od 2018 roku akcje spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here