Naga MarketsGra Ten Square Games zatytułowana Fishing ClashTen Square Games miał szacunkowo 67,9 mln zł skonsolidowanych przychodów w III kw. 2019 r. (bez uwzględnienia przychodu odroczonego w czasie), podała spółka. W porównaniu do poprzedniego kwartału przychody wzrosły o ok. 36%, natomiast r/r wzrosły o ok. 92%.

W szacunkowej kwocie przychodów 57,7 mln zł zostało wygenerowanych przez grę “Fishing Clash”, co stanowi 85% skonsolidowanych przychodów, podano.

“W związku z rozwojem gry i zapowiadanym skalowaniem budżetów marketingowych przychody z ‘Fishing Clash’ w lipcu br. weszły na nowy, wyższy poziom, który utrzymywał się w kolejnych miesiącach, co jest widoczne w łącznej wartości naszych przychodów osiągniętych w III kwartale. Z perspektywy performance ‘Fishing Clash’ w ostatnich miesiącach uważamy nasze podejście dotyczące skalowania wydatków marketingowych za optymalne. Oprócz tego pod koniec września rozpoczęliśmy zapowiadaną testową kampanię reklamową ‘Fishing Clash’ w tematycznych kanałach telewizyjnych w USA. Telewizja to dla nas nowy krok, test nowego kanału, sprawdzenie jego potencjału w branży free to play. […] Ponadto wspólnie z naszym partnerem NetEase wprowadziliśmy ‘Fishing Clash’, na razie testowo, na platformę iOS w Chinach. Teraz na bieżąco monitorujemy jej performance oraz wdrażamy niezbędne poprawki i ulepszenia, w tym związane z lokalizacją gry. Oczekujemy także cały czas na decyzję chińskiego regulatora dotyczącą wprowadzenia ‘Fishing Clash’ na platformę Android w Chinach” – powiedział wiceprezes Arkadiusz Pernal, cytowany w komunikacie.

“Warto podkreślić, że dzięki dobrze poukładanej organizacji zespół Ten Square Games pracuje równolegle zarówno nad istniejącymi grami, jak i 4 nowymi projektami. W ciągu najbliższych tygodni dwie gry z obszaru gier dla kobiet przejdą do fazy soft launch. Na IV kwartał br. zaplanowany jest także soft launch gry hobbystycznej opartej na naszych doświadczeniach outdoorowo-symulacyjnych. Z kolei ‘Golf Rush’ jest obecnie optymalizowany – wdrażamy na bieżąco ulepszenia, m.in. w mechanice rozgrywki i designie” – dodał Pernal.

Podane przez zarząd spółki Ten Square Games szacunkowe przychody ze sprzedaży w III kw. 2019 mogą różnić się od danych ostatecznych, które będą zawarte w skonsolidowanym raporcie kwartalnym – planowany termin jego publikacji to 26 listopada br., podsumowano.

Źródło: ISBnews


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki rosną dzisiaj o niemal 7%. Jest to jak na razie najlepsza sesja od początku września. Na wykresie widać, że po zakończeniu rozbudowanej korekty, dynamika popytu wyraźnie wzrosła. Niewiele już brakuje aby spółka sięgła po nowe historyczne szczyty, a dobre dane powinny w tym pomóc.

Czytaj także: 11bit Studios – premiera “Children of Morta” na Nintendo Switch przesunięta na 20 listopadaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here