Naga MarketsZaskakująco mocno przez czwartkowe spadki na szerokim rynku przeszedł producent gier Ten Square Games. Spółka zbyt wiele nie straciła, choć od pewnego czasu porusza się w ruchu korekcyjnym. Pierwszym powodem do obaw mogłoby być wybicie wsparcia w rejonie 515 zł. Stabilny trend wzrostowy zawdzięczamy głównie kluczowej grze, która generuje znaczną część przychodów. W piątek w mediach pojawiła się ciekawa rozmowa PAP Biznes z kilkoma analitykami, który starli się tłumaczyć dlaczego kurs spółki znajduje się poniżej średniej wycen z ostatnich wydanych rekomendacji. Średnia wynosi około 655 zł za ostatnie dwa miesiące. Może to zaskakiwać, gdyż dostępne dane o „Fishing Clash” sugerują, że nadal przynosi ona bardzo wysokie przychody.

  • Notowania spółki w dosyć słabej korekcie
  • Rynkowa wycena nadal poniżej średniej z ostatnich rekomendacji

Jeden z cytowanych analityków szacuje całoroczny wynik netto na około 249 mln zł co oznaczałoby wzrost o 226% rok do roku. Wśród powodów pewnego zastoju na wykresie analitycy wskazali głównie wcześniejszą sprzedaż akcji przez właścicieli. Obecnie obowiązuje ich 180 dniowy zakaz, być może jednak rynki obawiają się, że po kolejnym świetnym raporcie, znowu pojawi się chęć realizacji zysków. Podobnie, negatywnie odebrany mógł zostać program motywacyjny o wartości 70 mln zł dla prezesa firmy.

Łagodna korekta sugeruje możliwy powrót do głównego trendu

Wydaje się więc, że kolejne podbicie notowań może czekać bliżej raportu półrocznego. W dłuższym okresie istotne znaczenie będzie miało także to jak sprzedadzą się nowe gry “Solitales”, “Hunting Clash” oraz “Flip This House”.

ten square games


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here