Naga Markets

Ten Square Games planuje nowe funkcje dla kluczowych gier i zmniejsza rekrutacjęWarszawa, 24.05.2022 (ISBnews) – Ten Square Games liczy na “przywrócenie do wzrostów” w tym roku swoich kluczowych tytułów “Fishing Clash” i “Hunting Clash”, dlatego pracuje nad nowymi funkcjami dla tych gier. Jednocześnie spółka przygląda się swojej bazie kosztowej i podjęła decyzję o znacznym spowolnieniu programu rekrutacji, poinformował prezes Maciej Zużałek.

“Jeśli spojrzymy na nasze podstawowe silniki – ‘Fishing Clash’ i ‘Hunting Clash’ – wyniki są poniżej naszych oczekiwań, mimo że tak naprawdę ‘Hunting Clash’ miał najlepszy kwartał w historii. Oba produkty mają przygotowane mapy drogowe, pracujemy nad nowymi funkcjami i staramy się przywrócić im wzrost w 2022 roku” – powiedział Zużałek podczas wideokonferencji.W I kw. 2022 r. płatności wyniosły 142,6 mln zł i były o 15% niższe kw/kw oraz o 16% niższe r/r. Jak wyjaśniała spółka w raporcie za I kw. głównym powodem spadku jest spadek płatności w grze “Fishing Clash” (- 21% kw/kw i -27% r/r). Gra “Hunting Clash” w tym samym czasie odnotowała wzrost płatności o 6% kw/kw i o 20% r/r.

“Kolejnym obszarem inwestycji w przyszłości jest tworzenie nowych tytułów. Mamy cztery tytuły, które chcemy wprowadzić na rynek w 2022 roku. Wszystkie one są obecnie rozwijane, aby dostarczyć je graczom w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a zwłaszcza w 2022 roku” – zapowiedział CEO.

Plan zakłada w tym roku premiery soft launch kolejno: “Football Elite” (w fazie testów), “Undead Clash” (wczesna faza testów; planowany soft launch w IV kw. 2022), “Fishing Master” (zaawansowana faza produkcyjna; planowany soft launch w IV kw. 2022/ I kw. 2023). Soft launch gry “Wings of Heroes” już miał miejsce, podano w prezentacji.

Zużałek poinformował też, że spółka “przygląda się” swojej bazie kosztowej, analizuje działalność i reaguje na to, co dzieje się na rynku.

“Podjęliśmy decyzję o znacznym spowolnieniu programu rekrutacji, uważnie przyglądając się głównym inicjatywom w firmie, starając się nie stracić najlepszych możliwości, jakie naszym zdaniem mamy w obecnej sytuacji” – wskazał CEO.

“W obecnej sytuacji nie będziemy budować zespołu do 600 osób, dokonaliśmy przeglądu obszarów, wiemy, gdzie jeszcze musimy inwestować, w które części działalności. Na razie ten plan jest wstrzymany” – poinformował także Zużałek.

NED

W I kw. 2022 r. grupa poniosła wydatki na marketing w wysokości 29,8 mln zł i były one o 6,7 mln zł wyższe niż w poprzednim kwartale oraz o 10,4 mln zł niższe niż w I kw. 2021.

“Ten kwartał to drugi z kolei okres, kiedy wydatki marketingowe nie przekraczają 30 mln zł, podczas gdy ostatnich sześć kwartałów (od momentu rozpoczęcia pandemii COVID-19) to średnio wydatki rzędu ok. 44 mln zł. W dłuższej perspektywie spadek nakładów jest związany z domniemanym końcem pandemii i zamknięciem się okna na pozyskanie ruchu na bardzo korzystnych warunkach” – czytamy w raporcie kwartalnym.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed notowania | kurs franka | giełda neuca | kurs rubla | pkobp kurs akcji | livechat akcje kupno | cd notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here