Naga MarketsTen Square Games dominował wczoraj w indeksie mWIG40Na wczorajszej sesji Nasdaq (-0,5%) wciąż tracił, a indeks S&P 500 (+0,2%) ponownie zachowywał się lepiej, tym razem kończąc sesję na plusie. Mocniej przeceniły się kluczowe europejskie indeksy, w tym DAX (-1,1%), który opadł poniżej okrągłego poziomu 16 tys. pkt. Dziś rano kontrakty terminowe wskazują jednak na lekko pozytywne otwarcie sesji w Europie.

Ten Square Games zyskał wczoraj ponad 10 procent

Wczoraj opublikowane dane PMI rozczarowały w USA, gdzie wspomniany indeks dla usług osiągnął wartość 57 pkt. wobec konsensusu na poziomie 59 pkt., dla przemysłu odczyt był zgodny z oczekiwaniami na poziomie 59,1 pkt. W strefie euro pozytywnie zaskoczył PMI dla usług (56,6 pkt. wobec konsensusu 53,5 pkt.). Dziś kluczowy dzień tygodnia dla Wall Street, ze względu na jutrzejsze Święto Dziękczynienia w czwartek nie odbędzie się sesja, a dane makro, które pojawiłyby się jutro zostaną opublikowane dzisiaj.Publikacja najważniejszych danych rozpoczyna się od godz. 14:30, poznamy m.in. zamówienia na dobra trwałego użytku i na dobra bez środków trans., liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, rewizję PKB, sprzedaż nowych nieruchomości, wydatki i dochody Amerykanów, odczyt Indeksu Uniwersytetu Michigan i zmianę zapasów ropy. Na koniec dnia, o godz. 20:00 opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia FOMC.

Z pozostałych tematów: 1. Prezydent USA Joe Biden uwolnił rezerwy ropy naftowej (50 mln baryłek), aby zbić ceny surowca, a ropa na rynkach i tak wczoraj podrożała. 2. Komisja PE opowiedziała się za nakładaniem sankcji na największe korporacje technologiczne/internetowe które stosują nieuczciwe praktyki, regulacja może objąć takie firmy jak Google, Facebook, Amazon czy Apple.

Pomimo minorowych nastrojów w Europie, indeks WIG20 (+0,6%) zakończył wczorajszy dzień na plusie, czego nie można powiedzieć o indeksach mWIG40 i sWIG80, które odnotowały lekki spadek. Najmocniejszym blue chipem był CD Projekt (+3,4%), który kolejny raz przebija okrągły poziom 200 zł w trendzie bocznym. W ostatnich miesiącach cena walorów studia dochodziła maksymalnie do okolic 210 zł, po czym zawracała, dochodząc do okolic 170 zł.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

W indeksie mWIG40 również dominował producent gier – TS Games (+10,1%), wzrost przyśpieszył zwłaszcza po wczorajszej konferencji wynikowej. Z pozostałych spółek: 1. Zysk netto PGE wyniósł 561 mln zł w III kw., zgodnie z szacunkami, wobec 273 mln zł w poprzednim roku. 2. Wynik netto Asseco Poland za III kw. był zgodny z szacunkami i wzrósł o 33% r/r do poziomu 120 mln zł.

3. PKP Cargo zgodnie z szacunkami odnotowało w III kw. 24 mln zł straty netto, wobec 16 mln zł zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku. 4. Prezes Kruka Piotr Krupa sprzedał kolejny pakiet akcji o wartości ok. 6 mln zł, celem pozyskania środków były prywatne potrzeby związane ze sztuką.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs złotówki | prognoza dolar | akcje benefit | orlen akcje | dow jones notowania | frank kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here