Naga Markets

Ten Square Games 'aktywnie rozmawia' o przejęciach, ale nie oczekuje transakcji w tym rokuWarszawa, 06.09.2022 (ISBnews) – Ten Square Games (TSG) “aktywnie rozmawia” o przejęciach, ale nie spodziewa się zamknięcia jakiejś transakcji do końca tego roku, poinformował prezes Maciej Zużałek. Podkreślił, że TSG jest w kontakcie także z większymi od niej spółkami, ale nie planuje obecnie przeglądu opcji strategicznych.

“Aktywnie przyglądamy się potencjalnym M&A. Są bardzo ciekawe firmy, z którymi rozmawiamy. Nie powiedziałbym, że jest coś pilnego do zawarcia w tym roku. Ale rozmawiamy z bardzo interesującymi firmami” – powiedział prezes Maciej Zużałek.Budujemy zaufanie do naszej zdolności do poszukiwania interesujących firm, które mogłyby stać się częścią grupy TSG i spróbować pomóc tej firmie myśleć inaczej, zmienić produkty w taki sposób, aby mogły lepiej się rozwijać. Tak więc nadal selektywnie patrzymy na M&A. Nie ma jednak nic w najbliższym czasie” – dodał.

Zwrócił uwagę, że od ub. roku TSG prowadzi szeroką komunikację ze spółkami z branży.

Zeszłoroczne rozmowy z wieloma graczami rynkowymi otworzyły drzwi w zakresie komunikacji między nami. Prowadzimy wiele dyskusji. Ale myślę, że bardzo ważną rzeczą dla TSG jest teraz skupienie się na wynikach i to właśnie robimy. Nie wchodzimy więc w żaden rodzaj przeglądu opcji strategicznych itp. Jesteśmy w kontakcie z wieloma firmami, z kilkoma różnymi większymi firmami, ale także z dziesiątkami mniejszych firm” – stwierdził prezes.

Zapowiedział także przegląd dotychczasowych osiągnięć spółki – na początku przyszłego roku.

Myślę, że gdzieś na początku 2023 roku nastąpi dla nas kluczowy moment, w którym spojrzymy na to, co udało nam się osiągnąć, gdzie odnieśliśmy sukces, co to oznacza dla przyszłego rozwoju” – powiedział Zużałek.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r.

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks dow jones | enea kurs | kurs hrywny do złotówki | notowania azoty | kurs forinta prognozy 2021 | korona czeska pln | akcje lpp |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKGHM Polska Miedź zawarła porozumienie ws. SMR z rumuńską Nuclearelectrica
Następny artykułŁączne przychody Grupy BoomBit spadły o 15,5% m/m do 22,83 mln zł w sierpniu
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here