Naga MarketsCena BTC spada nieprzerwanie od 4. dni. W tym czasie kurs bitcoina osunął się o ponad 5600 dolarów, co stanowi ponad 8 proc. Deprecjacja ta sprawiła, że choć jeszcze w środę za bitcoina zapłacić trzeba było 69 tysięcy dolarów, to obecnie jego cena plasuje się “jedynie” nieco powyżej 64 tysięcy dolarów. Okazuje się jednak, że analitycy postrzegają trwającą od kilku dni wyprzedaż jako “przejściową” i oczekują powrotu BTC na ścieżkę wzrostów.

Spadek BTC jest przejściowy 

Wielu analityków wskazuje, że jednym z katalizatorów ostatnich spadków notowań BTC był środowy raport dot. inflacji konsumenckiej w USA. Przypomnijmy, że ceny dóbr i usług wzrosły w październiku br. w stosunku do października 2020 r. aż o 6,2 proc., co jest najwyższym odczytem od 1990 r.Ci sami analitycy postrzegają jednak ten spadek jako “przejściowy” wskazując, że za ponownym wzrostem kursu najstarszej z walut wirtualnych stać będzie paradoksalnie ten sam czynnik, który przyczynił się do jego chwilowego spadku.

– Ostatnie szokujące dane o inflacji w Stanach Zjednoczonych powinny być podstawowym czynnikiem fundamentalnym wspierającym wzrost cen bitcoina, poza krótkoterminową taktyczną presją sprzedaży – wskazał Jean-Marc Bonnefous, szef działu zarządzania aktywami w Tellurian ExoAlpha.

Bitcoin powróci na ścieżkę wzrostów 

Zdanie to podziela także użytkownik Twittera o pseudonimie GalaxyBTC, który przedstawił swoją analizę zaznaczając na niej, że środowy spadek doprowadził jedynie do re-testu wcześniej pokonanego oporu (teraz wsparcia) i jego odrzucenie powinno zapoczątkować kolejny rajd wzrostowy do 75 tysięcy dolarów.

– Retest był potrzebny, aby kontynuować passę byków w zdrowy sposób. Myślę, że teraz zaczniemy pompować mocniej – wskazał.

Nowe ATH sięgnie 80 tys. USD

– Spadek do 59-61 tys. USD, po którym nastąpiła pewna konsolidacja, byłby moim zdaniem najlepszym sposobem na kontynuowanie hossy – dodał w kolejnym tweecie zaznaczając, że tak głęboki spadek może się nie wydarzyć, ale byłby on wyjątkowo “zdrowy” dla oby stron tj. zarówno dla BTC, jak również Altcoinów.

Równocześnie podniósł on także projekcję wzrostu zaznaczając, że aktualnie oczekuje, iż bitcoin sięgnie pułapu 80 tysięcy dolarów nazywają to “darmową kasą”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: echo investment akcje rekomendacje | amica notowania | mercator forum parkiet | notowania ropy | kruk akcje kupno | gpw datawalk | bitcoin aktualności | akcje ten square games |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBaked Games odbija. Akcje spółki zyskują ponad 6%!
Następny artykułOferta ZUE za 60,2 mln zł wybrana na budowę zaplecza Kolei Dolnośląskich
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here