Naga MarketsApple - kupujemy akcje rynkowego potentata?
Apple – kupujemy akcje rynkowego potentata?

Apple jest bez wątpienia obiektem czci milionów użytkowników iOS oraz nienawiści zatwardziałych przeciwników tej firmy. Pierwsi zachwalają design i wszechstronność produkowanych przez Apple urządzeń, drudzy zarzucają im przerost formy nad treścią i zbyt wysokie ceny. Jednak obie grupy powinny zgodzić się co do jednego – akcje giganta są na prawdę łakomym kąskiem dla każdego.


Trzeba przyznać, że Apple nie bez powodu stał się jedna z największych spółek notowanych na Nasdaq. To przedsiębiorstwo bezsprzecznie potrafi sprzedać niemal wszystko, a przewidywana na ten rok wielkość sprzedaży w wysokości 230 mld USD mówi sama za siebie.

Czemu warto zainteresować się AAPL? Ostatnie dane FactSet wskazują, że dynamika przychodów w pierwszym kwartale 2015 roku na szerokim rynku (brano tu oczywiście pod uwagę jedynie spółki indeksu S&P 500) wyniosła jedynie 0,1% rok do roku. FactSet swoje wyliczenia bazuje na spółkach, które do tej pory upubliczniły raporty kwartalne. Apple na tle indeksu prezentuje się znacznie bardziej okazale. Ostatni kwartał przyniósł wzrost sprzedaży o ponad 30% stawiając Apple w gronie liderów amerykańskich parkietów.

Ostatnio pisałem również o najnowszej rekomendacji Goldman Sachs. Specjaliści z słynnego banku wyceniają w tym momencie akcje Apple na 165 USD za sztukę. Przy obecnym poziomie cen papierów Apple potencjał do zysków jest duży.

Czy na akcjach Apple rozpoczyna się właśnie kolejny impuls wzrostowy? By być tego pewnym, należy poczekać na wybicie poprzednich szczytów. Nawet jeżeli kupimy AAPL po cenie 134 USD, zdaniem Goldman Sachs nadal nam się to opłaci. Specjaliści tego banku wycenili ostatnio pojedynczą akcję Apple na 165 USD.
Czy na akcjach Apple rozpoczyna się właśnie kolejny impuls wzrostowy? By być tego pewnym, należy poczekać na wybicie poprzednich szczytów. Nawet jeżeli kupimy AAPL po cenie 134 USD, zdaniem Goldman Sachs nadal nam się to opłaci. Specjaliści tego banku wycenili ostatnio pojedynczą akcję Apple na 165 USD.

Technicznie również znajdujemy się w ciekawym miejscu. Ostatnia przecena pozwoliła aktywnym inwestorom dokupić akcje giganta po nieco lepszej cenie. Dziś AAPL otworzył się niemal z półtora dolarową luką i na ten moment pnie się cały czas do góry. Sądzę, że czas promocji na akcjach Apple powoli się kończy i już niedługo z powrotem znajdziemy się w trendzie wzrostowym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/USD blisko 50% wielkiej fali spadkowej – nadszedł czas Price Action
Następny artykułAnaliza Ichimoku EURUSD 14 maja 2015
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here