Naga MarketsPo udanej analizie spółki ASBIS, przyszedł czas na kolejną spółkę. Wtedy zagrywaliśmy odwrócenie trendu, kupując pod świeczkę pinbar, a teraz będziemy rozpatrywać spółkę pod kątem kontynuacji trendu. ASBIS przeskoczył moje oczekiwania, co do zasięgu wzrostów i tym samym zmienił trend krótkoterminowy na wzrostowy – do niego na pewno wrócimy za jakiś czas.

A co słychać na wykresie spółki TFO? Poniżej wykres tygodniowy

Te artykuły również Cię zainteresują
150305-tfoTak jak w przypadku CDRna wykresie TFO widnieje mocny opór – klucz do dalszych wzrostów. Linia trendu wzrostowego również wydaje się być silna.

Wykres tygodniowy zawsze daje nam tylko ogólny pogląd. W celu zobaczenia, jak inwestorzy reagują na poszczególne poziomy cenowe, należy spojrzeć na wykres dzienny. tfo-d

Pięcioletni opór z wykresuu tygodniowego znajduje się na poziomie 7,09 zł. Świeczki z dni 16 i 17-02-2015 mają wyższą cenę maksymalną (odpowiednio: 7,16 zł i 7,20 zł). Po nich, cena delikatnie się obsunęła i porusza się w konsolidacji.

Jak to interpretować? O sile danego poziomu, niezależnie czy to jest wsparcie czy opór, świadczy odległość na jaką powędruje cena po odbiciu się od niego. W naszym przypadku, odbicie od oporu praktycznie nie spowodowało większej szkody. Ostatnia korekta niczym się nie różni od pozostałych.

Wykres dzienny kształtuje się cały czas według jednego schematu: ostre wybicie trwające do kilkunastu sesji, po czym łagodne opadanie – tym samym kształtują się nam formacje trójkątów / flag / (lokalnych) klinów zniżkujących. Jak patrzę na ostatnią grupę świeczek, mam wrażenie, jakby inwestorzy nie zdawali sobie sprawy, że właśnie testowaliśmy kilkuletni opór. Co za tym idzie, prawdopodobieństwo wzrostów jest duże.

150305-tfo-de

Tym razem obejdę się bez wniosków, ponieważ jeden od razu sam się nasuwa…

Na pewno powrócę do tego wpisu za jakiś czas, weryfikując moje założenia.

Pozdrawiam serdecznie, Michał Karpeta

sygnaly-at.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Jakos zawsze jak sie przytrafi jakas pozytywna rekomendacja dla TFO (nie tylko tu) to kurs natychmiast z impetem jej zaprzecza. Dla pokrzepienia w perspektywie dlugoterminowej kurs juz ponad 2,5 roku idzie w jednym kierunku :).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here