Naga MarketsPoniższa treść jest kontynuacją wpisu dotyczącą spółki TFO – „TelForceOne SA [TFO] – masz ochotę na 55% ? – AKTUALIZACJAz dnia 18 marca 2015.


Z szansy na 55% zrobiło się 25% straty. Mówią, że na giełdzie można stracić wszystko – owszem można, ale nie w jeden dzień. Formacja “rozstania” (świeczki z dni: 20 i 23-03-2015), rozpoczęła falę spadkową. Doszło praktycznie do pionowego ruchu w dół. O sile danego ruchu świadczą wielkości świeczek, które powstały. W naszym przypadku nie dość, że świeczka z 23-03-2015 jest potężna to jeszcze otworzyła się z dużą luką.

Chcąc mieć prawidłowe rozeznanie w zaistniałej sytuacji musimy przeanalizować, co się stało. Zacznijmy od wykresu tygodniowego.

150402-tfo-tyg
TFO – wykres tygodniowy

Paradoksalnie, na wykresie tygodniowym nie widać zmian jakichkolwiek trendów (nie ma niższego dołka od tego z dnia 24-10-2014. Ruch od tego dnia był na tyle jednostajny, że traktuje go jako jeden SWING). Jak na razie wygląda to dynamiczną korektę spadkową. Patrząc pod kątem linii trendów (“strategia jednej kreski“) doszło do przełamania kilku znaczących linii, ale należy pamiętać, że linia pokazuje nam prędkość trendu a nie jego zmianę. Zatem, złamanie linii trendu może oznaczać po prostu spowolnienie trendu.

150402-tfo-d
TFO – wykres dzienny

Spowolnienie a nie zmianę…?” Tak. Pamiętaj, Analiza techniczna jest wielowątkowa i żeby zrobić ją w miarę dobrze musisz brać wiele czynników pod uwagę. Spójrz na poziomy. Za granicę między trendami średnioterminowymi możemy uznać wsparcia /1/ i /2/.

150402-tfo-d1
TFO – wykres dzienny

Kiedy powrócę do obserwacji spółki? Jeżeli cena powróci na poziomy powyżej 5,88 zł. Nie zaprzeczam wzrostów, ale chodzi mi o czas, który może upłynąć do wyklarowania sytuacji. W tym czasie zainwestuje pieniądze w inne, bardziej chodliwe walory. Luka cenowa i potężna świeczka spadkowa powodują, że ewentualne wzrosty mają mały zasięg.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here