Naga MarketsTelewizja Polsat należąca do grupy Cyfrowy Polsat chce przejąć InterięUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów spis najnowszych wniosków firm, złożonych w celu wyrażenia zgody na przeprowadzenie przejęć. Jednym z wniosków jest dokument wystosowany przez Telewizję Polsat, w celu przejęcie portalu informacyjnego Interia. UOKiK poinformował, że wniosek wpłynął 8 maja bieżącego roku.

  • Informacja z UOKiK o chęci przejęcia Interii przez Telewizję Polsat (wchodzącej w skład Cyfrowego Polsatu).
  • Transakcja zakupu grupy firm internetowych ma opiewać na kwotę 422 mln zł. 
  • Akcje Cyfrowego Polsatu zyskują we wtorek 0,66%, kurs w południe wynosi 24,54 zł., przy obrocie na poziomie 2,7 mln zł.  

Zobacz również: Investeko S.A. odnotowała w pierwszym kwartale wzrost przychodów o 64,8%Telewizja Polsat z przedwstępna umowa zakupu Grupy Interia 

30 kwietnia br. Telewizja Polsat podpisała przedwstępną umowę zakupu Grupy Interia. Transakcja sprzedaży Spółki, za kwotę 422 mln zł. zależy od zgody UOKiK’u. Stanisław Janowski, pełniący funkcję prezesa Telewizji Polsat, powiedział, że wszystkie wymagane dokumenty zostały już przekazane do urzędu.

Telewizja Polsat, z formalnego punktu widzenia, jest zainteresowana zakupem: Grupy Interia.pl spółka z o.o., a także Grupy Interia.pl Media spółka z o.o. sp. k. Wymienione Spółki, wypracowały w 2019 roku przychody na poziomie 119 mln zł. oraz ponad 28 mln zł. zysku EBITDA.

Zobacz również: Moderna Therapeutics coraz bliżej stworzenia szczepionki na COVID-19?

Walory Cyfrowego Polsatu konsolidują na poziomie 24-26 zł.

Wtorkowa sesja na walorach Cyfrowego Polsatu jest raczej spokojna. Kurs akcji utrzymuje się na niewielkim plusie i od rana oscyluje w widełkach 24,4-24,7 zł. O 13:00 obroty przekraczają 3,1 mln zł. Na wykresie z ostatnich 12 miesięcy widać tąpnięcie kursu akcji z przełomu lutego i marca. Kurs spadł o ponad 30% z okolic 30 zł do 20 zł. Druga połowa marca to szybkie odreagowanie i powrót notowań do poziomu 24-25 zł, na którym walory utrzymują się do dziś, czyli od około 2 miesięcy.

Inwestorzy nie mogą się najwyraźniej zdecydować w którym kierunku będzie podążał kurs. Patrząc na notowania historyczne, Spółka przyzwyczaiła do długich okresów z trendem bocznym. Możliwe, że obecnie sytuacja zatoczy koło i przez dłuższy czas kurs zastygnie w okolicach 25 zł.

Notowania walorów Cyfrowego Polsatu z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Cyfrowy Polsat jest właścicielem portalu Ipla.tv, wchodzącego w skład 10 najbardziej popularnych serwisów VOD (wideo na życzenie). Rosnąca popularność platformy, niejako wyjaśnia 19-procentowy wzrost  klientów przedpłaconych usług telewizyjnych (r/r).

Autor poleca również:  

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara prognozy | bitcoin przewidywania | notowania lotos | pkn notowania | kurs cdprojekt | wartosc dolara |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here