Naga Markets

TeleMed24 rozszerza obsługę dla osób niepełnosprawnych. Trwa emisja akcji MKW SA!MKW SA, właściciel cyfrowej platformy usług medycznych TeleMed24, zawarła umowę z regionalnym oddziałem Polskiego Związku Głuchych. W ramach współpracy spółka zapewni dostosowanie systemu teleopieki do obsługi osób głuchych i niedosłyszących. Szacuje się, że pacjentów z uszczerbkiem słuchu w Polsce jest łącznie około 1,4 miliona.

TeleMed24 poszerza swoje usługi

Zakopiańska spółka MKW w 2021 r. zanotowała wzrost popytu na usługi teleopieki o ponad 300%, stając się trzecim co do wielkości tego typu podmiotem w Polsce. Jeszcze do 12 stycznia trwać będzie crowdfundingowa emisja akcji MKW SA o wartości do 2 mln zł, dostępna na stronie www.emisje.mkw.com.pl. Spółka chce pozyskać środki na rozszerzenie dostępności i promocję innowacyjnych rozwiązań opieki zdalnej.Szacuje się, że w kraju jest obecnie około 500 tys. osób niesłyszących i 900 tys. osób niedosłyszących. Mimo obowiązującej od lat ustawy o języku migowym, która nakłada na instytucje obowiązek zapewnienia odpowiedniej obsługi tej grupy osób, nadal napotykają one na szereg barier. W ramach współpracy z Polskim Związkiem Głuchych, znosimy te bariery w ramach świadczonych przez nas usług teleopieki – wyjaśnia Wincenty Pelc, prezes zarządu MKW SA.

MKW rozwija opiekę zdalną nad pacjentami, opartą na zespole ratowników medycznych dostępnych całą dobę, 7 dni w tygodniu oraz dedykowanej platformie cyfrowej TeleMed24. Do tego celu firma wykorzystuje teleopaski. Służą one do lokalizacji pacjenta i automatycznej diagnostyki parametrów życiowych, z możliwością połączeń z ratownikami oraz wysyłania zgłoszeń SOS do Centrum Operacyjno-Pomocowego w trybie automatycznym, jak i na życzenie.

Właśnie pracujemy nad tym, aby z teleopasek mogły korzystać osoby z wadami słuchu. Rozwiązania umożliwiające ich obsługę wprowadzimy od 15 stycznia – zapowiada Wincenty Pelc, prezes zarządu MKW SA.

W pierwszej kolejności TeleMed24 rozszerzy zespół ratowników medycznych o specjalistów posługujących się językiem migowym. Po wysłaniu wezwania SOS z teleopaski użytkownik będzie mógł połączyć się z wykwalifikowanym ratownikiem. Nowa funkcja to możliwość powiadomienia wskazanej przez użytkownika osoby bliskiej posługującej się językiem migowym, po otrzymaniu przez ratowników sygnału SOS.

Dzięki wsparciu Polskiego Związku Głuchych zamierzamy pracować nad dalszym rozwojem naszej platformy. Ale to nie wszystko. W planie mamy też uruchomienie outsourcingu naszych specjalistów, aby umożliwić obsługę podmiotów i instytucji objętych przepisami ustawy o języku migowym – dodaje prezes MKW SA.

MKW od 2011 roku posiada status podmiotu leczniczego, prowadząc między innymi pielęgniarską długoterminową opiekę domową w ramach wieloletnich umów z NFZ oraz fizjoterapię ambulatoryjną. W ostatnich dwóch latach notuje dynamicznie rosnący popyt na usługi całodobowej teleopieki nad pacjentami. – Dzięki zawartym w ostatnich miesiącach umowom w obszarze teleopieki, przychody spółki za 2021 rok znacznie przekroczą 3 mln zł, tj. ok. 10% więcej r/r. W długoterminowej prognozie realne jest znaczne przyspieszenie zarówno w zakresie tempa przyrostu nowych podopiecznych, jak przychodów i zysku spółki – mówi Wincenty Pelc.

Z rozwiązań teleopieki korzysta obecnie w Polsce kilkadziesiąt tysięcy osób. Większość analiz wskazuje, że ich liczba będzie rosnąć skokowo, ponieważ Polska jest jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie. Według szacunków GUS w 2050 roku w Polsce będzie żyło ponad 11 milionów osób mających ukończony 65 rok życia. Procesowi temu towarzyszy coraz powszechniejsza samotność: badanie “Oblicza Samotności” przygotowane przez Szlachetną Paczkę pokazuje, że już teraz co trzeci Polak powyżej 74. roku życia mieszka sam.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje opinie | kurs celon | benefit akcje opinie | aktualny kurs hrywny | wirtualna polska giełda | jak działa blik | giełda mercator |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here