Naga MarketsUsługa przesyłania szyfrowanych wiadomości firmy Telegram chce przesunąć datę uruchomienia swojej sieci TON w związku z problemami, jakie ma z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Zgodnie z komunikatem dla inwestorów przekazanym mediom dn. 16 października, Telegram potwierdził, że chce przesunąć termin premiery sieci do 30 kwietnia 2020 r.

Telegram a SEC

Start TON został początkowo zaplanowany na koniec października, ale SEC raptownie ogłosiło, że ​​oferowanie tokenów, jakie chce emitować firma w ramach sieci, jest nielegalne. Telegram zebrał na przygotowanie projektu ogromną sumę pieniędzy, sprzedając własne tokeny Gram TON wykwalifikowanym inwestorom w dwóch oddzielnych rundach.

W lutym 2018 r. Telegram złożył formularz D, który jest wykorzystywany, gdy firma sprzedaje papiery wartościowe bez rejestracji w SEC. Zgodnie z formularzem D firma może przystąpić do oferty emisji papierów wartościowych bez rejestracji w SEC, o ile oferuje ją wyłącznie kwalifikowanym inwestorom. Ponieważ jednak inwestorzy, którzy kupili tokeny Gram byliby potem w stanie odsprzedać swoje aktywa innych graczom giełdowym, SEC uznało to za naruszenie prawa. W związku z tym instytucja zablokowała emisję, która miała mieć miejsce pod koniec października.

Głosowanie

W środowym liście do inwestorów Telegram stwierdza, że ​​przesunięcie terminu wymaga jednak zgody posiadaczy większości tokenów zakupionych w etapie A. Termin w umowach zakupu z rundy przedsprzedażowej można również przedłużyć w ten sam sposób.

Oznacza to jednak, że jedna runda inwestorów może głosować za przedłużeniem terminu, a druga nie. W takim przypadku Telegram stwierdza:

„W przypadku, gdy tylko jedna grupa zatwierdzi zmianę, wówczas umowy zakupu tej grupy pozostaną niezmienne, podczas gdy druga grupa umów zostanie rozwiązana. W takich okolicznościach proponujemy wprowadzić pewne ograniczone zmiany warunków umów zakupu, które pozostają w mocy, aby odzwierciedlić fakt, że w dniu uruchomienia sieci zostanie wydanych mniej Gramów.”

Telegram prosi inwestorów o podjęcie decyzji w sprawie przedłużenia terminu do 23 października.

Jakie będą dalsze losy projektu? Zdaniem wielu może on zagrozić Librze Facebooka…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here