Naga MarketsTwórcy aplikacji do przesyłania szyfrowanych wiadomości Telegram, zdecydowali o przerwaniu publicznej oferty ICO z powodu wystarczających środków, które firma zebrała od inwestorów.


Dziennik Wall Street Journal donosi, że firma prowadzona przez Pavela Durova zebrała 1,7 miliarda dolarów i przekazała do Telegram Open Network (TON), spółki która tworzy blockchain dla aplikacji.

Jak wynika z dokumentów SEC, przeprowadzono dwie rundy finansowania od stycznia do marca, które opiewały na 850 mln dolarów każda. W pierwszej wzięło udział 81 akredytowanych inwestorów a w drugiej 84, minimalny próg wejścia to 1 milion dolarów.

Wcześniej informowano, że udział w ICO wziął znany miliarder Roman Abramowicz, który wyłożył 300 mln dolarów, jednak rzecznik tego nie potwierdził. Natomiast Siergiej Solonin, założyciel procesora płatności Qiwi otwarcie mówił o swoim udziale.

Firma nie chce przeprowadzać ICO aby nie poddawać się regulacjom które ostatnio zaostrzyła SEC. Na początku tygodnia w Iranie rząd wydał zakaz korzystania z aplikacji obywatelom, prawdopodobnie z powodu jego wykorzystania wśród organizatorów niedawnych protestów. Również w Rosji aplikacja została zablokowana.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł46% tegorocznych ICO ma tylko pomysł i nic więcej
Następny artykułAMF przyczyniła się do zamknięcia 138 nielegalnych stron Forex i opcji binarnych
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here