Naga MarketsTelegram umożliwia użytkownikom przesyłanie kryptowalut w ramach swojej aplikacji. Teraz jego użytkowicy mogą otrzymać Gram – kryptowalutę w ramach sieci TON.

W kwietniu bieżącego roku media poinformowały o tym, że Telegram otworzył dostęp do prywatnej wersji testowej sieci TON (Telegram Open Network) dla wybranej liczby programistów, zaś testujący ją deweloperzy byli pod wrażeniem „niezwykle wysokiej szybkość transakcji”. TON ma też obsługiwać zdecentralizowane aplikacje, podobne do tych z sieci Ethereum. W dniu 31 października ma ruszyć w pełni funkcjonalny blockchain, oparty na kryptowalucie zwanej Gram. Już teraz użytkownicy mogą otrzymać niewielką jej ilość by praktykować transakcje na aktywach cyfrowych.


Każdy użytkownik otrzyma za darmo 6,6 gram

Aplikacja do przesłania wiadomości Telegram, z której korzysta ponad 300 użytkowników na cały świecie, od zeszłego roku umożliwia zakup kryptowalut  za pomocą wbudowanego portfela zwanego Button Wallet, dzięki współpracy z procesorem płatniczym Wyre. Obsługiwane kryptowaluty to Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin oraz Ethereum Classic. Przesyłanie tych kryptowalut jest możliwe bezpośrednio za pomocą aplikacji Telegram

W ramach prowadzonej akcji promowania sieci TON, każdy użytkownik, po aktywowaniu portfela, będzie mógł otrzymać 6,6 gramów – kryptowaluty, na której ma opierać się TON.

Cel – oswoić użytkowników z kryptowalutami

Jak zauważył jeden z twórców Button Wallet, Alex Safanov „Największą przeszkodą jeśli chodzi o krypto jest masowa adopcja a to, co stworzyliśmy pomoże ludziom oswoić się z handlem kryptowalutami bez korzystania z prawdziwych pieniędzy.” Odniósł się także do planowanego wypuszczenia przez Facebook i podmioty stowarzyszone kryptowaluty o nazwie Libra, podkreślając bezpieczeństwo, jakie zapewnia TON w połączeniu z Button Wallet.

„Przy całym szumie związanym z walutą cyfrową Facebooka Librą, do tej pory nie było bezpiecznego sposobu na odkrywanie świata aktywów cyfrowych be ryzyka – teraz się to zmieni dzięki Button Wallet i Telegram Open Network.”

Z kolei CEO Button Wallet, Rachael McCrary wspomniała o obawach, jakie towarzyszą wielu osobom w związku z kryptowalutami, co odstrasza potencjalnych nowych użytkowników. Dzięki darmowym Gramom osoby te będą mogły wdrażać się w zawieraniu transakcji, przez co mogą przezwyciężyć lęk związany z handlem na prawdziwych aktywach cyfrowych.

Telegram został założony przez braci Nikolaia i Pavla Durovów w 2013 r. Platforma obsługuje ponad 300 milionów użytkowników. Firma pozyskała w zeszłym roku prawie 1,7 miliarda dolarów w dwóch rundach finansowania. Podmioty, które wzięły w nich udział otrzymały kryptowalutę Gram (po 0,37 USD podczas pierwszej rundy i 1,33 USD podczas drugiego finansowania) z zastrzeżeniem, że nie mogą jej upłynniać przed oficjalnym uruchomieniem sieci TON. Jednak jak donosi portal CoinDesk część inwestorów potajemnie sprzedaje swoje aktywa, pojawili się także liczni oszuści podszywający się pod sprzedawców Gramów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here