Naga MarketsNowy projekt blockchainowy firmowany przez znany komunikator Telegram, ma być kompatybilny z Ethereum. Informację na ten temat wyjawił TON Labs, startup technologiczny, który pracuje nad tworzeniem narzędzi dla mającej ruszyć niebawem sieci.


Wersja testowa oprogramowania TON dostępna od 1 września

Według niepotwierdzonych źródeł, 1 września ma zostać udostępnione oprogramowanie, dzięki któremu użytkownicy będą w stanie postawić próbny węzeł w Telegram Open Network (TON) przed oficjalnym uruchomieniem zapowiadanym na 31 października. W wersji testowej blockchaina ma już być dostępny sharding oraz różne mechanizmy osiągania konsensusu, jak również instrukcje w jaki sposób uruchomić węzeł.

Kompatybilność z Ethereum ma być możliwa za pomocą funkcjonalności zwanej Solidity compiler, dzięki czemu zdecentralizowane aplikacje napisane pod Ethereum będzie można także uruchamiać na TON. W tej kwestii wypowiedział się dyrektor zarządzający TON Labs – Alexander Filatov:

„To była najprawdopodobniej najtrudniejsza cześć. Dzięki niej członkowie społeczności Ethereum posiadający zaawansowane umiejętności, będą mogli uruchomić wszystko co napisali pod Ethereum na TON.”

Według informacji podanych przez Filatova, testy na Ethereum compiler trwały od lipca. Ponadto kod, który ma zostać udostępniony 1 września jest najważniejszym etapem w ramach uruchamiania sieci.

„Mamy bardzo mało czasu pomiędzy wypuszczeniem węzłów a uruchomieniem mainnetu do testowania, wykrycia błędów i słabych punktów oraz ich naprawy.” – stwierdził Filatov.

Krytyczny termin

Według umów podpisanych przez Telegram z firmami, które wzięły udział w finansowaniu TON, w ramach którego pozyskano 1,7 mld USD, sieć ma zostać uruchomiona do 31 października bieżącego roku, w przeciwnym wypadku inwestorom należeć się będzie odszkodowanie.

Zobacz również: Telegram rozdaje swoją kryptowalutę Gram – ćwicz handel na krypto bez ryzyka

W kwietniu bieżącego roku media poinformowały o tym, że Telegram otworzył dostęp do prywatnej wersji testowej sieci TON (Telegram Open Network) dla wybranej liczby programistów, zaś testujący ją deweloperzy byli pod wrażeniem „niezwykle wysokiej szybkość transakcji”.

Telegram został założony przez braci Nikolaia i Pavla Durovów w 2013 r. Platforma obsługuje ponad 300 milionów użytkowników.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here