Naga MarketsNowe wieści z obozu Telegram. Amerykańscy inwestorzy TON (blockchainowego projektu Telegramu) będą podobno kwalifikować się do natychmiastowej spłaty ich kapitału w wysokości 72 proc. To w miejsce wcześniejszej opcji zwrotu środków w wysokości 110 proc., na co mogliby jednak liczyć dopiero w kwietniu 2021 r.

  • Telegram poinformował swoich inwestorów z USA, że nie mogą pozostać w projekcie dłużej niż rok.
  • Ma zwrócić im ponad 70 proc. kapitału.

Telegram spłaci amerykańskich inwestorów

30 kwietnia Telegram wysłał kolejny list do swoich inwestorów. W nim przekazano, że amerykańscy inwestorzy TON nie będą mogli pozostać w projekcie TON przez kolejne 12 miesięcy. Będą jednak uprawnieni do natychmiastowej spłaty w wysokości 72 proc. zamiast opcji zwrotu kapitału w wysokości 110 proc. w kwietniu 2021 r. O sprawie piszą rosyjskie media.

Telegram musiał wycofać się z opcji spłaty 110 proc. kapitału ze względu na niepewność regulacyjną w USA.

Telegram vs. SEC

Telegram ma spore problemy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ta niejako blokuje start sieci TON i emisję tokenu Gram (GRM). Wszystko to trwa już od października 2019 r.

Telegram przygotowywał się do uruchomienia sieci TON pod koniec 2019 r., ale SEC uznało jednak, że pozyskanie w ICO 1,7 mld USD było nielegalne. Firma naruszyła ponoć amerykańskie prawo dot. papierów wartościowych.

Poza tym niedługo po tym, jak Telegram ujawnił swój plan spłaty dla inwestorów, niektóre ważne osoby ze społeczności kryptowalut skrytykowały projekt TON. Mike Novogratz, CEO Galaxy Digital, argumentował, że 30 kwietnia nie ma potrzeby korzystania ani z TON, ani z Gram.

Według doniesień sieć TON może być jednak uruchamiana przez niezależnych walidatorów bez względu na sytuację regulacyjną. To niejako próba ominięcia prawa. Nie jest jasne, jak dalej potoczą się losy projektu. Miał być przełomem na rynku, ale może okazać się wielką klapą…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here