Naga Markets



Teksański bykTeksańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wszczęła nagłe działania przeciwko promotorom inwestycji w mining kryptowalutowy, którzy w agresywny sposób promowali i sprzedawali swoje usługi za pośrednictwem mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Linkedin.


Gwarantowana stopa zwrotu

AWS Mining PTY jest spółką matką firm AWS Mining i MyCoinDeal. MyCoinDeal świadczy usługi w zakresie portfela cyfrowego dla inwestycji kryptowalutowych emitowanych przez AWS Mining.

Całość tworzy wielopoziomową organizację marketingową (MLM) AWS Mining, której agenci oferują inwestycje w mining kryptowalutowy. Swoje produkty nazywają jednak kontraktami na wydobycie kryptowalut w zakładach obliczeniowych w Chinach, Rosji i Paragwaju.

Mimo, że jak powszechnie wiadomo, każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, to AWS twierdzi jednak, że kontrakty są “gwarantowane do 200% zwrotu z ceny zakupu”. Nielicencjonowani agenci sprzedaży również deklarują tę gwarancję, przedstawiając inwestycje jako “200% pasywnego zwrotu z każdej inwestycji”.

Chociaż mówi się inwestorom, że otrzymają 200% zwrotu z zakupu kontaktów, AWS Mining zrzeka się gwarancji, zamiast tego przenosząc na inwestorów ryzyko związane z wydobyciem kryptowalut. Ryzyko to obejmuje zmienność kursów tychże walut, awarie systemów lub awarie techniczne oraz zmiany kosztów energii elektrycznej wykorzystywanej do zasilania i chłodzenia sprzętu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Texas State Securities Board, w celu sprzedaży kontraktów na wydobycie kryptowalut, AWS Mining wykorzystuje marketing wielopoziomowy (MLM) i płaci aż sześć różnych rodzajów premii i prowizji dla agentów sprzedaży.

Regulator zwraca jednak uwagę, że kontrakty na wydobycie kryptowalut nie są zarejestrowane do sprzedaży w Teksasie i żadna ze spółek, zleceniodawców i agentów sprzedaży nie jest zarejestrowana jako firma uprawniona do sprzedaży papierów wartościowych w Teksasie.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Co najmniej 10% tygodniowo

Drugą firmą, która wzbudziła zainteresowanie Teksańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jest EXY Crypto z siedzibą w San Antonio. Podmiot wykorzystuje do promocji swoich usług platformę Linkedin, z której korzysta ponad 562 mln użytkowników na całym świecie.

Użytkownicy, w tym mieszkańcy Teksasu, otrzymują w swoich kanałach LinkedIn reklamy, z których wynika, iż inwestując swoje pieniądze za pośrednictwem EXY Crypto mogą zarobić co najmniej 10% tygodniowo. Ponadto firma gwarantuje “100% bezpieczeństwa i ochrony” oraz kłamie, że posiada odpowiednie regulacje i licencje.

Na swojej stronie internetowej EXY Crypto promuje cztery poziomy inwestycji w mining kryptowalutowy. Na przykład, firma twierdzi, że inwestycja o wartości 1000 dolarów przyniesie zwrot 15% tygodniowo.

Firma rekrutuje również inwestorów do działania w charakterze agentów sprzedaży, obiecując im, że mogą oni zarabiać prowizje w oparciu o kwotę nowej, pozyskanej inwestycji.

EXY Crypto celowo nie ujawnia istotnych faktów dotyczących inwestycji, w tym tożsamości zleceniodawców spółki, jej miejsca prowadzenia działalności oraz kosztów i opłat, jakie inwestorzy poniosą przy zakupie inwestycji w program wydobywczy. Firma nie ujawnia również ryzyka związanego z wydobyciem kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFrancja: będą zmiany w podatku od kryptowalut
Następny artykułGrupa Azoty – strata w III kwartale, kurs zmierza do linii trendu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here