Najnowsze dane pokazują, że Teksas stał się głównym graczem na scenie wydobycia kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Z raportu opublikowanego przez Foundry  wynika, iż stan ten kontroluje imponujące 28,5% hashrate’u Bitcoina w kraju. Oznacza to, że koparki kryptowalutowe pracują w nim z ogromną mocą obliczeniową, próbując odgadnąć prawidłowy hash bloku czołowej wirtualnej waluty.

Zmiana krajobrazu wydobywczego BTC w USA

Porównując dane z grudnia 2021 roku do aktualnych informacji, można zauważyć wysoką modyfikację w przestrzeni wydobywczej największej z kryptowalut na terenie Stanów Zjednoczonych. Podczas gdy niespełna 2 lata temu Teksas kontrolował jedynie 8,43% hashrate’u BTC, Georgia dominowała z 34,17%. Aktualnie sytuacja ta uległa dużej zmianie, a stany te zamieniły się pozycjami. 







Warto zauważyć, że w  2021 roku wydobycie Bitcoina skoncentrowane było głównie w kilku częściach USA. Od tamtego czasu branża ta uległa dynamicznemu rozwojowi. 

Globalny hashrate Bitcoina z silnym wzrostem

Interesujące jest to, iż pomimo bessy utrzymującej się na rynku górnicy czołowej kryptowaluty mocno ją wspierają. Świadczy o tym wzrost hashrate’u BTC w skali globalnej. Do lipca 2023 roku dotarł on do poziomu 400 eksahashów na sekundę (EH/s). To wynik niemal 2 razy większy niż na koniec 2021 roku.

Advertisement
Dalsza część artykułu pod filmem




Teksas staje się centrum wydobycia kryptowalut 

Drugi pod względem powierzchni stan w USA zyskuje nie tylko dzięki swojej potężnej mocy obliczeniowej, ale również elastycznemu wykorzystaniu energii. Programy zachęt energetycznych pozwalają górnikom Bitcoina dostosowywać jej zużycie, co jest kluczowe, aby zrównoważyć podaż i popyt w sieci, szczególnie w godzinach szczytu.

Główną rolę wśród przedsiębiorstw wydobywczych w Teksasie odgrywa natomiast Riot Platforms. Firma ta nie tylko wydobywa BTC, ale również korzysta z programu ograniczania energii, co przynosi jej znaczne korzyści finansowe.

Teksas wyłamuje się jako lider w dziedzinie wydobycia kryptowalut dzięki kilku czynnikom. Po pierwsze, energia elektryczna w stanie jest stosunkowo tania, co przyciąga górników. Po drugie, przyjazne regulacje tworzą korzystny klimat dla rozwoju tej branży.

Od stycznia 2023 roku koszty energii elektrycznej w Teksasie są znacznie niższe niż średnia krajowa. Gospodarstwa domowe płacą średnio 0,14 USD za kilowatogodzinę, co oznacza obniżkę o 8,3% w porównaniu z krajowym średnim poziomem wynoszącym 0,15 USD za kWh. Dla dużych konsumentów, takich jak górnicy, koszty te są jeszcze niższe.

Autor poleca również:



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.