Naga MarketsTexas w USARegulator papierów wartościowych w Teksasie, Texas State Securities Board (SSB) poinformował w swoim sprawozdaniu z 7 lutego, iż w ubiegłym roku odnotowano 16 oszustw z użyciem wirtualnych walut na terenie całego stanu.


Zobacz również: Cryptopia: Policja prowadzi dochodzenie, by dotrzeć do złodziei kryptowalut

Podejrzane podmioty wabiły mieszkańców Teksasu różnymi programami inwestycyjnymi za pomocą których sprzedawano niezarejestrowane papiery wartościowe. W ocenie regulatora z tego tytułu ucierpiało w 2018 roku 60 osób. Oszustwa obejmowały również kontrowersyjny BitConnet, który używając modelu MLM oszukał tysiące ludzi na całym świecie.

Promotorzy ofert związanych z kryptowalutami korzystają z anonimowości internetu, aby przyciągnąć do siebie ofiary, używając do tego mediów społecznościowych, aby kontaktować się z nieświadomymi inwestorami z Teksasu – napisano w raporcie SSB.

W raporcie podkreślono również rosnącą liczbę działań partnerskich między SSB, a lokalnymi organami ścigania w zakresie śledzenia oszustów i postawienia sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.

Zobacz również: Islandia: Skazano złodzieja koparek (BTC) o wartości 2 mln USD

W 2018 r. zidentyfikowaliśmy 16 podejrzanych programów inwestycyjnych na bazie kryptowalut, którzy korzystali z reklam online i mediów społecznościowych w celu ominięcia obowiązującego prawa w Teksasie – dodano.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here