Naga MarketsWydowbywanie ropyPunktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów aż o 6,912 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz już jedynie o 2,496 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak jeszcze gorszy.


Zapasy ropy w górę o 1,058 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 13 września 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 91,2% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,7 mln baryłek dziennie, czyli o 788 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 13 września 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły o 1,058 mln. brk co okazało się wynikiem znacząco gorszym od prognoz zakładających spadek o 2,496 mln. brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy naftowej

Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmagały także dane dot. zmiany poziomu benzyny, które pomimo prognoz zakładających spadek o 0,538 mln. brk, ostatecznie wzrosły aż o 0,781.

Jedyną pozytywną składową tego raportu była informacja dot. zmiany poziomu zapasów destylatów, które podobnie jak zapasy ropy i benzyny również wzrosły (o 0,437 mln. brk), lecz już nieco mniej niż oczekiwano (0,535 mln. brk).

Sytuacja na wykresie:

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że cena czarnego złota już od piątkowego wieczoru zmierza w dół. W chwili obecnej rynek próbuje pokonać horyzontalne wsparcie w wysokości 58.50 USD. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, cena ropy WTI mogłaby osunąć się nawet w rejon 56.90 USD. Jej trwałe odrzucenie mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Cena ropy WTI


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Czy Fed zapewni nowy rajd na Wall Street?
Następny artykułMACD Double Screen – Ropa, EURAUD, EURCHF – 18 września 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here