Naga Marketsted nelsonEkspert komputerowy Ted Nelson uważa, że ​​wie, kto ukrywa się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W wywiadzie dla Forbesa stwierdził, że twórca BTC jest “geniuszem matematyki na poziomie Newtona”. Podał jego nazwisko…

  • Ted Nelson sugeruje, że twórcą BTC jest genialny matematyk. 
  • Uważa, że jest nim Shinichi Mochizuki, japoński matematyk.

Ted Nelson: tak, wiem, kim jest Satoshi!

Ted Nelson jest zdania, że to Shinichi Mochizuki, japoński matematyk, który ukończył doktorat w Princeton, stoi za BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po raz pierwszy ujawnił swoją teorię, że Mochizuki jest wynalazcą bitcoina, w 12-minutowym wideo opublikowanym na YouTube w 2013 roku. Teraz mówi, że jego pogląd na tę sprawę się nie zmienił.

Dziś Mochizuki uczy matematyki na Uniwersytecie w Kioto. Stoi za teorią liczb zwaną „hipotezą abc”. Opublikował artykuły o łącznej długości 500 stron.

Poproszono go o wykład [nt. BTC], a on odmówił. Zamiast tego po prostu powiedział, że nie ma nic więcej do powiedzenia na ten temat, tak jak to zrobił [Nakamoto] w 2011 r. Po przekazał światu bitcoina – powiedział Nelson.

Kolejny Nakamoto

Mochizuki staje teraz w jednym szeregu z wieloma innymi wybitnymi osobistościami, które są posądzane o to, że zaprojektowały blockchaina i BTC. Mowa np. o nieżyjącym już Halu Finney’u, Adamie Backu, informatykach Nicku Szabo i Craigu Wrighcie, a nawet skazanym za handel narkotykami Paulu Le Roux’ie. Sam Wright sam usilnie stara się wmówić wszystkim, że to on stoi za BTC. Na razie nie ma jednak żadnych dowodów na to, że którykolwiek z nich faktycznie stworzyć krytowalutę. Możliwe, że nigdy nie poznamy prawdziwej tożsamości Nakamoto.

Musiała to zrobić jedna osoba. Ta pojedyncza osoba musiała być osobą o niezwykłej staranności i etyce pracy, ponieważ kawałki bitcoina są tak dobrze zintegrowane – spuentował Nelson.

Autor poleca też:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here