Naga Marketstecra coin whitepaperPolski projekt blockchainowy TecraCoin kontynuuje swoją ekspansję. Wczoraj na swoim kanale na Facebooku ogłosił, że jest w posiadaniu nowego patentu naukowego.

W poście na Facebooku TecraCoin ogłosiło, że jest w posiadaniu nowego patentu naukowego dot. grafenu.

TecraCoin: nowy patent

Czego dot. patent? Chodzi o możliwość wytwarzania “interkalowanej nanocząsteczkami metalu ekspandowanej struktury grafenowej w postaci proszku lub pianki”. Wcześniej o współpracy z TecraCoin pod tym kątem pisał Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych (komunikat instytucji można znaleźć tutaj).

TecraCoin

TecraCoin jest w założeniu innowacyjną platformą blockchainową, która ma pomagać w rozwoju różnym przedsięwzięciom technologicznym. Głównym narzędziem projektu jest token inwestycyjny TCR (ma trafić na giełdy za parę miesięcy), który pozwala realizować działania venture capital w oparciu o rozproszony kapitał. Pod kątem technologicznym jest w istocie forkiem kryptowaluty ZCoin z ogromną ilością modyfikacji.

“Jesteśmy na Kanga Exchange, mieliśmy rozmowę z Bitbay i mamy zaproszenia na naprawdę duże giełdy jako IEO. Pojawiło się kilka furtek, z których na pewno skorzystamy, ale na ten moment za wcześnie aby cokolwiek obiecywać. Najwcześniej wejdziemy na giełdę w sierpniu 2019 r., ale gdyby rynek został pożarty przez czerwonego niedźwiedzia, to przesuniemy nasze plany. Nie jesteśmy biznesowymi samobójcami” – mówił nam Przemysław Karda w marcu br.

Portfel inwestycyjny startupu będą stanowiły tzw. wysokie technologie (high-tech industry) nadające się do urynkowienia czy uprzemysłowienia. Są to obecnie np. grafen, kwantyzacja materii, żel gojący rany cukrzycowe, itp. Firma ma postawić na projekty zabezpieczone patentami.

TecraCoin to jednak przede wszystkim zespół ludzi od lat działających na rynku kryptowalut, IT i marketingu. Dodatkowym wsparciem merytorycznym są różne osoby ze świata nauki.

W lipcu firma otrzymała dotację od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości prawie 130 000 dolarów. Pieniądze mają zostać wydane na przygotowanie projektu innowacyjnej, grafenowej żarówki. Zgodnie z założeniami ma ona pobierać dużo mniej energii elektrycznej z sieci, ale działać kilka lat.

Niedawno pisaliśmy także o działaniach promocyjnych firmy w Azji. TecraCoin widzi w azjatyckim rynkach dużą szansę dla siebie.

Więcej o projekcie mówił nam pół roku temu Przemysław Karda (zapis wywiady znajdziecie w tym miejscu).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here