Naga Marketstecra coin whitepaperO polskim projekcie TecraCoin pisaliśmy już parę razy. Teraz okazuje się, że firma otrzymała dotację od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości prawie 130 000 dolarów na przygotowanie projektu innowacyjnej, grafenowej żarówki.

O swoim nowym sukcesie TecraCoin poinformowało na swoim profilu na Facebooku.

Grafenowa żarówka

Grafen odkryto w 2004 r. Odkrycia dokonano w Uniwersytecie w Manchesterze, tam też zaprezentowano w 2015 r. pierwszą na świecie grafenową żarówkę. Przy uczelni utworzono National Graphene Institute, który wyspecjalizował się w badaniu grafenu.

Tego typu żarówka może pobierać mniej energii elektrycznej i świecić przez kilka lat. Koszt materiału to ok. 18 USD, ale przez trwałość i energooszczędność wyższa cena może się zwrócić. Oczywiście mówimy o nadal młodej technologii, więc w tym temacie wiele do powiedzenia mają jeszcze młode projekty – takie jak TecraCoin, które łączą w sobie nowoczesne technologię z blockchainem, który nadaje ich działaniom większej przejrzystości.

TecraCoin

TecraCoin ma być w założeniu platformą blockchainową, która będzie pomagała w zbieraniu kapitału na innowacyjne przedsięwzięcia. Głównym narzędziem projektu jest token inwestycyjny TCR, który pozwala realizować działania venture capital w oparciu o rozproszony kapitał.

Kryptowaluta projektu to w istocie fork kryptowaluty ZCoin z ogromną ilością modyfikacji.

Portfel inwestycyjny startupu będą stanowiły tzw. wysokie technologie (high-tech industry) nadające się do urynkowienia czy uprzemysłowienia. Są to obecnie np. grafen, kwantyzacja materii, żel gojący rany cukrzycowe, itp. Firma ma postawić na projekty zabezpieczone patentami.

TecraCoin to też zespół ludzi od lat działających na rynku kryptowalut, IT i marketingu. Dodatkowym wsparciem merytorycznym mają być osoby ze świata nauki.

Niedawno pisaliśmy też o działaniach promocyjnych firmy w Azji.

„Ostatnie tygodnie to czas bardzo wytężonej pracy w Tecra. W połowie czerwca firma uruchomiła swój oddział w Warszawie, przy ul. Belwederskiej 9. Posiadamy już w pełni wyposażone biuro, pomieszczeniami dla 15-20 pracowników, salę konferencyjną oraz studio przeznaczone do nagrań materiałów wideo”

-mówił nam początkiem lipca Łukasz Gromek z Tecry.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here