Naga MarketsblockchainNiedawne badanie przeprowadzone przez Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC), firmę świadczącą usługi finansowe, wykazało, że technologia rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) jest wystarczająco skalowalna, aby obsłużyć codzienne obroty amerykańskiego rynku akcji. Informację podano w komunikacie prasowym opublikowany 16 października.


Problem skalowania sieci bloków rośnie wraz ze wzrostem popularności i świadomości społecznej dotyczącej kryptowalut. Realne wydaje się ryzyko, że technologia nie będzie w stanie nadążyć za popytem na jej wykorzystanie. Największe kryptowaluty Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) używają bloków o ograniczonej wielkości do przetwarzania transakcji. Im więcej wykonanych transakcji, tym więcej danych zawiera każdy z bloków, co może doprowadzić do zapchania się sieci. To ostatnie miewało już zresztą miejsce w szczytowych momentach ostatniej bańki spekulacyjnej.

Badania

Ostatnie 19-tygodniowe badanie, które zostało przeprowadzone we współpracy z globalną firmą Accenture i wykorzystując oprogramowanie R3 typu blockchain dla przedsiębiorstw, dowiodło, że DLT jest w stanie obsłużyć wolumen całego dnia handlowego na amerykańskiej giełdzie.

W trakcie badań naukowcy podobno przeprowadzili testy wydajności DLT przy użyciu komercyjnych platform blockchain – platformy DA i platformy Corda. Firma Accenture stworzyła sieć ponad 170 węzłów, aby w pewnym sensie naśladować ekosystem finansowy giełd. Środowisko testowe dla tego badania było skonfigurowane w chmurze.

DTCC odnotowuje, że w badaniu sprawdzono tylko podstawowe funkcje, stwierdzając, że późniejsze prace mają zbadać, czy DLT jest w stanie spełnić wymogi odporności na ataki, bezpieczeństwa i działania, a także kwestie regulacyjne obecnego systemu rozliczeń.

David Treat, dyrektor zarządzający, Global Blockchain Lead w Accenture, powiedział, że “ten projekt odpowiedział na kluczowe pytania i zbudował poważne zaufanie do zdolności blockchaina do napędzania transformacji na dużą skalę.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W lipcu zespół inżynierów BTC uruchomił Bitcoin Operations Technology Group (Bitcoin Optech), zajmujące się problemem skalowalności. Na tym etapie Bitcoin Optech koncentrowało się na “operacyjnej pracy technicznej, takiej jak wykorzystanie SegWit, grupowanie transakcji, oszacowanie opłat i wybór monet”, pomagając firmom w integracji szybko rozwijającej się technologii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here