Naga MarketsWiceprezes zarządu Boruta-Zachem, Marcin Pawlikowski

Boruta-Zachem S.A. – grupa rozwijająca ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania wraz ze spółka zależną InventionBio, wchodzi w kolejny etap badań autorskiej technologii, która ma być wdrożona u wiodącego gracza na amerykańskim rynku rolniczym – Perdue Agribusiness LLC. Spółka z wynikiem pozytywnym przeszła pierwszą fazę testów, co przybliżą ją do podpisania mowy o globalnym znaczeniu. Skutkowałoby to pierwszą sprzedaną licencją pionierskiej technologii biorafinacji InventionBio.

Boruta-Zachem S.A. wchodzi w kolejny etap badań autorskiej technologii

Spółka w ostatnim czasie poinformowała o rozpoczęciu współpracy z jednym z największych przedsiębiorstw agrarnych z USA. Koncern Perdue Agribusiness jest zainteresowany zastosowaniem technologii biorafineracji śruty rzepakowej w produkcji dodatków paszowych. W celu wstępnych badań amerykański partner wysłał do Polski próbki własnych surowców do inżynierów z InventionBio, pod kątem zbadania zastosowania technologii rafinacji biomasy do przerobu takich substancji. Pomyślny wynik całego procesu badań, otworzy nowe możliwości spółce na sprzedaż licencji na wykorzystanie technologii lub stworzenie z Perdue Agribusiness joint venture.

– Pozytywne wyniki laboratoryjne testów pierwszych próbek dają nam duże nadzieje na pomyślne przejście całego procesu badań, co szerzej wiązałoby się z globalną komercjalizacją naszej technologii. Współpraca z jednym z wiodących amerykańskich koncernów rolnych jest dla nas dużym wyróżnieniem, a jednocześnie potwierdzeniem na unikalność rozwiązań InventionBio. – mówi Marcin Pawlikowski, Wiceprezes Zarządu Boruta-Zachem S.A.

Perdue Farms to duży koncern rolno-spożywczy z Salisbury w stanie Maryland z ponad stuletnią historią, specjalizujący się w przetwórstwie wieprzowiny oraz drobiu. Oprócz tego spółka pozyskuje, sprzedaje i przetwarza towary rolne, w tym zboża, nasiona oleiste, mieszanki paszowe i specjalne oleje z nasion do celów spożywczych i przemysłowych. Amerykańska spółka dostarcza w swojej ofercie technologie, mające pozytywny wpływ na środowisko, produkcje rolną oraz wydajność ekonomiczną przedsiębiorstw. Perdue Farms jest jednym z wiodących dostawców żywności bez GMO, w tym również rzepaku typu HEAR. Dzięki polskiej technologii spółka mogłaby przerabiać nawet 60 ton śruty rzepakowej na dobę. Opracowana przez inżynierów InventionBio metoda tlenowej fermentacji biomasy w formie stałej pozwala w jednym procesie technologicznym wytwarzać wiele różnych produktów, w tym właśnie m.in. dodatki paszowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGaming Factory z trzykrotnym wzrostem przychodów netto ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2020 r.
Następny artykułSkinwallet już 5 października ruchomi platformę Marketplace
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here