TMS


Flaga ukrainyJulia Tymoszenko, doktor ekonomii, była wicepremier oraz premier Ukrainy a także  założycielka i liderka partii Batkiwszczyna oraz Bloku Julii Tymoszenko, która obecnie prowadzi kampanię prezydencką przed zapanowanymi na marzec 2019 roku wyborami zaproponowała rozwiązanie problemu “totalnej korupcji” państwa za pomocą technologii blockchain.


Tymoszenko, która była premierem Ukrainy od 24 stycznia do 8 września 2005 oraz od 18 grudnia 2007 do 11 marca 2010, przyznała w minioną niedzielę, że technologia może być skutecznym narzędziem w administracji publicznej. Zaproponowała również wykorzystanie blockchainu do przechowywania rejestrów państwowych jako środka zapobiegającego manipulowaniu danymi i władzy nad nimi. Wezwała również do ochrony sądów krajowych przed wpływem polityków, do pozwania urzędników, którzy przyjmują łapówki i do przełamywania monopoli.

Tymoszenko nie po raz pierwszy wspomina jednak o możliwości wykorzystania technologii blockchain w walce z korupcją. Przemawiając na forum w Kijowie, w czerwcu ubiegłego roku, wyjaśniała:

“Blockchain to doskonała technologia antykorupcyjna, co potwierdza praktyka międzynarodowa. Aby całkowicie wyeliminować korupcję w rejestrach publicznych i chronić dane osobowe każdego obywatela, musimy przenieść wszystkie systemy administracyjne do blockchaina”.

Ukraina kształtuje się jako kraj przyjazny dla kryptologii, z wieloma pomysłami na ogólnokrajową adopcję, rozwój wspieranej przez państwo waluty cyfrowej i pracę nad wprowadzeniem odpowiednich ram prawnych aby zapobiec ich wykorzystaniu w działalności przestępczej. Przypomnijmy, że już w październiku br. Ukraińskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu poinformowało, iż zamierza w ciągu najbliższych trzech lat zalegalizować kryptowaluty i kompleksowo uregulować sektor fintech.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKomisja Europejska wprowadza zmiany na rynku papierów wartościowych
Następny artykułBoerse Stuttgart uruchomi giełdę kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here