Naga Markets
Flaga ukrainyJulia Tymoszenko, doktor ekonomii, była wicepremier oraz premier Ukrainy a także  założycielka i liderka partii Batkiwszczyna oraz Bloku Julii Tymoszenko, która obecnie prowadzi kampanię prezydencką przed zapanowanymi na marzec 2019 roku wyborami zaproponowała rozwiązanie problemu “totalnej korupcji” państwa za pomocą technologii blockchain.


Tymoszenko, która była premierem Ukrainy od 24 stycznia do 8 września 2005 oraz od 18 grudnia 2007 do 11 marca 2010, przyznała w minioną niedzielę, że technologia może być skutecznym narzędziem w administracji publicznej. Zaproponowała również wykorzystanie blockchainu do przechowywania rejestrów państwowych jako środka zapobiegającego manipulowaniu danymi i władzy nad nimi. Wezwała również do ochrony sądów krajowych przed wpływem polityków, do pozwania urzędników, którzy przyjmują łapówki i do przełamywania monopoli.

Tymoszenko nie po raz pierwszy wspomina jednak o możliwości wykorzystania technologii blockchain w walce z korupcją. Przemawiając na forum w Kijowie, w czerwcu ubiegłego roku, wyjaśniała:

“Blockchain to doskonała technologia antykorupcyjna, co potwierdza praktyka międzynarodowa. Aby całkowicie wyeliminować korupcję w rejestrach publicznych i chronić dane osobowe każdego obywatela, musimy przenieść wszystkie systemy administracyjne do blockchaina”.

Ukraina kształtuje się jako kraj przyjazny dla kryptologii, z wieloma pomysłami na ogólnokrajową adopcję, rozwój wspieranej przez państwo waluty cyfrowej i pracę nad wprowadzeniem odpowiednich ram prawnych aby zapobiec ich wykorzystaniu w działalności przestępczej. Przypomnijmy, że już w październiku br. Ukraińskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu poinformowało, iż zamierza w ciągu najbliższych trzech lat zalegalizować kryptowaluty i kompleksowo uregulować sektor fintech.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomisja Europejska wprowadza zmiany na rynku papierów wartościowych
Następny artykułBoerse Stuttgart uruchomi giełdę kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here