Naga MarketsKurs pary GBPUSD dynamicznie zawrócił podczas trwania konferencji szefa Banku Anglii po decyzji BoE. Bank Anglii zgodnie z oczekiwaniami rynku zarówno nie zmienił stóp procentowych, jak i obniżył prognozy dla wzrostu gospodarczego.

Niemniej jednak podczas konferencji prasowej Mark Carney zaznaczył, że rynki nie powinny się przygotowywać do braku kolejnych podwyżek – czyli innymi słowy było to bardzo mocne złagodzenie gołębiego tonu.

Jak podają traderzy cytowani przez agencję Bloomberg tzw. fast money i fundusze hedge miały w reakcji zamykać swoje pozycje pozycje krótkie. Kurs zresztą dobrze odzwierciedla obecny short squeeze.

Z punktu widzenia analizy wykresu aktualne odbicie może być traktowane jako fala czwarta wyższego stopnia, gdyż podczas decyzji BoE kurs wykończył pełną piątką w ramach większej fali trzeciej.

źródło: platforma Conotoxia

Obecnie oporem dla zwyżki jest górne ograniczenie w kanale spadkowym, które powinno przez korektę zostać przetestowane oraz rejon okrągłego poziomu 1,3000. Jeśli doszłoby do obory tej strefy, to podaż miałaby szansę na jeszcze jeden ruch spadkowy na fali piątej.

Zanegowaniem takiego scenariusza będzie naruszenie dołka fali 1 przy 1,3056.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here