Naga MarketsZespół analityczny brokera Admiral Markets prezentuje spojrzenie techniczne na dzienne notowania złota oraz pary walutowej EUR/GBP. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z analizami.

ZŁOTO

Notowania złota od początku 2016 roku zachowują się znakomicie. Na początku 2016 roku za uncje złota należało zapłacić 1060 USD, natomiast teraz złoto notowane jest po 1240 dolarów amerykańskich za jedną uncje. Na interwale dziennym w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie wzrostowym i wszystko wskazuje na kontynuacje tego trendu.

gold-d1-admiral-markets-as-4

Na interwale dziennym bykom udało się obronić dzienną strefę popytu 1196-1208. Dodatkowo z impetem została przerwana linia trendu korekty, co tylko wzmacnia prawdopodobieństwo kontynuacji trendu wzrostowego. Kolejnym argumentem, który przemawia za kontynuacją trendu jest słaby dolar amerykański.Ponadto wzrastające ryzyko kredytowe w sektorze bankowym powoduje zwiększoną awersje do ryzyka, a tym samym przenoszenie swoich aktywów w stronę bardziej bezpiecznych. Bazowym scenariuszem pozostanie zatem kontynuacja trendu wzrostowego.

EUR/GBP

Drugi tydzień z rzędu obserwujemy mocne wzrosty na parze EUR/GBP. Dzisiaj trwa próba przełamania poziomu oporu w okolicach 0,81. Jego przebicie otworzy drogę do kolejnego okrągłego obszaru w pobliżu 0,82. Należy jeszcze nadmienić, że trend wzrostowy na tej parze trwa od grudnia ub.r. Gdyby jednak nie udało się przebić wspomnianego poziomu 0,81 i pojawiłaby się korekta spadkowa najbliższą strefą wsparcia jest 0,80.

eurgbp-3

Brytyjska waluta prawdopodobnie będzie pod presją sprzedających aż do czerwcowego referendum, w którym Brytyjczycy zdecydują o pozostaniu w Unii Europejskiej. Z kolei euro mocniej zyskuje ze względu na odwrót od amerykańskiej waluty spowodowany łagodniejszym stanowiskiem Fedu dotyczącym zaostrzania polityki pieniężnej.

Wypróbuj rachunek demo Admiral Markets i graj na analizowanych walorach

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here