Naga MarketsLipiec został miesiącem, w którym nastąpiło długo oczekiwane odbicie na polskiej giełdzie. WIG zawrócił idealnie w okolicach 55-56 tys. punktów. W czerwcu portfel zyskał 8,46%. Niewielkie straty pojawiły się na spółkach Mabion oraz Ambra. Bardzo mocno natomiast odreagował Playway zyskując aż 29,36% razem z wypłaconą dywidendą! WIG zachowywał się podobnie jak nasz portfel, ponieważ zanotował wzrost aż o 8,06%. Od początku publikacji cyklu artykułów portfel przyniósł zysk na poziomie 14,08%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu (lub pozostawienia w portfelu) 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -8,66%.

W tym miesiącu w portfelu dokonamy jednej zmiany. Ze względu na dość długą konsolidację sprzedajemy spółkę Ambra, a zastępujemy ją spółką CCC. Mabion oraz Playway pozostają w portfelu na kolejny miesiąc. Wynik na portfelu dla spółek pozostających mierzony jest w taki sposób, że każda spółka jest „sprzedawana” z końcem miesiąca po cenie zamknięcia w piątek oraz „kupowana” ponownie w poniedziałek po cenie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
CCC

Wykres miesięczny producenta obuwia to wieloletni trend wzrostowy i przykład na to, że najprostsze metody są najlepsze. Jedna linia trendu respektowana przez cenę już od 2011 roku, a i obecnie znajdujemy się na takich poziomach, gdzie cena na sporym wolumenie odbija od linii trendu i kto wie czy nie jest to odbicie na historyczne szczyty.

Na wykresie tygodniowym mamy lepszy obraz tej sytuacji w przybliżeniu. Spadek ceny poniżej linii trendu wygenerował dość silne ruchy na wolumenie. Niepokoić może formacja RGR, która jest wręcz książkowa. Potencjał do wzrostów jest jednak co najmniej do poziomów 240 zł/akcję (linia szyi), a nawet 250 zł/akcję.

Wykres dzienny wskazuje nam idealnie moment odbicia – dywergencja wskaźnika RSI z ceną. Podkreślam to bardzo często w swoich analizach, że jest to jeden z najmocniejszych sygnałów kupna/sprzedaży na polskim rynku i operując własnym kapitałem korzystam z niego bardzo często. Polecam również sprawdzić strategię ISR, która częściowo operuje na tej zależności.

PLAYWAY

Silne wybicie na interwale tygodniowym, na znacznie wyższym niż przeciętnie wolumenie powoduje, że spółka ma szansę pobić historyczny rekord cenowy na poziomie 184 zł/akcję. Korekta do 100 zł „usunęła” z rynku część spekulantów, stąd obecnie wzrosty generowane ą na nieco niższym wolumenie niż w maju br., ale osobiście uważam je za bardzo zdrowe i stabilne, a co więcej poparte fundamentami, choć w tym portfelu nie zwracamy na nie uwagi.

Na wykresie dziennym cena z impetem wybiła poziom 140 zł/akcję, który obecnie stanowi wsparcie. Należy liczyć się z tym, że cena może powrócić do tych poziomów w momencie korekty. Wskaźnik RSI jest już nieco wykupiony, ale decydujemy się trzymać spółkę, ponieważ zainteresowanie producentami gier jest ogromne i rezygnując ze spółki w danym miesiącu możemy przegapić kolejny silny ruch w górę.

MABION

Mabion utrzymuje trend wzrostowy od swojego debiutu na giełdzie. Spółka farmaceutyczna w czerwcu dała sygnał zakupu zgodnie ze strategią Fabera. Utrzymane są linie trendów wzrostowych (podstawowa i przyspieszona). Uważam, że spółka ma realną szansę na wybicie historycznych szczytów w najbliższych miesiącach.

Na wykresie tygodniowym można zauważyć, że cena utrzymała poziom wsparcia w okolicy 92 zł/akcję i potwierdziła to mocnym wybiciem. Obecnie kurs walczy z oporem na poziomie ok. 114 zł/akcję. Zasada jest taka, że im dłuższa konsolidacja tym silniejsze wybicie, a na owe właśnie liczymy.

Na wykresie dziennym widać bardzo wyraźnie jak cena próbuje przebić najbliższą linię oporu. Pozytywnym faktem jest to, że dołki w konsolidacji są utrzymane coraz wyżej, a ponadto nie został złamany kierunek wzrostowy średnich kroczących. Być może już w najbliższych tygodniach doczekamy się wybicia w górę.

Krzysztof Strauchmann,
www.pieniadzenagieldzie.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here