Naga MarketsKolejny miesiąc na naszym portfelu kończy się bardzo ładnym plusem. W lutym portfel wzrósł o 4,04%. Z kolei WIG w tym samym czasie stracił o -0,63%. Pozostawienie w portfelu tych samych spółek co w styczniu było zatem dobrą decyzją. Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł zysk na poziomie 14,33%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu (lub pozostawienia w portfelu) 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -10,51%.

portfel vs WIG

Wynik na portfelu dla spółek pozostających mierzony jest w taki sposób, że każda spółka jest „sprzedawana” z końcem miesiąca po cenie zamknięcia w piątek oraz „kupowana” ponownie w poniedziałek po cenie otwarcia. W przypadku spółek, które pozostają w portfelu ograniczam się jedynie do analizy na wykresie dziennym.

Na kolejny miesiąc planuję tylko jedną roszadę w składzie portfela. Pozbędziemy się spółki Ambra, której cena akcji znalazła się na dość silnym oporze potwierdzonym świecą prospadkową, na rzecz producenta naczep i przyczep – firmy Wielton. Poniżej wykres Ambry przedstawiający opisaną sytuację.

ambra weekly

WIELTON

Spółka Wielton wygląda bardzo stabilnie w długim terminie. Trend wzrostowy widoczny na wykresie miesięcznym został utrzymany i w roku 2019 cena wzrosła już o ponad 35%! Bardzo realny staje się atak na ostatnie szczyty tj. okolice 19 zł/akcję. Dobry moment do podłączenia się do długoterminowego trendu, stąd też decydujemy się na zakup tej spółki do portfela.

wielton monthly

To co widzimy na wykresie tygodniowym to kilka ważnych sygnałów kupna. Przede wszystkim rosnący wolumen w momencie rozpoczęcia wzrostów co sugeruje zakończenie korekty. Druga rzecz to przerwana linia średnioterminowego trendu spadkowego utrzymująca się od dwóch lat. Potwierdzeniem sentymentu wzrostowego jest wskaźnik MACD, którego histogram jest wzrostowy i wyszedł powyżej poziomu 0. 

wielton weekly

Wielton na sporym dziennym wolumenie wybił ostatni opór, który obecnie stał się wsparciem. Otwiera to drogę do kolejnych poziomów cenowych 14-15 zł/akcję. Średnie EMA 45- i 15-okresowa również wskazują kierunek, w którym powinna poruszać cena w najbliższych tygodniach. Do wzrostów jest jeszcze nieco miejsca przed głębszą korektą, wskaźnik RSI utrzymuje się na bezpiecznych poziomach.

wielton daily

CD PROJEKT

Tak jak przedstawiałem to w ostatnim artykule, CD Projekt przechodzi kolejną falę wzrostów. Po przebiciu 180 zł/akcję nastąpiła korekta, powrót do krótkoterminowej linii trendu i ostatnie dni lutego to już kontynuacja wzrostów. Kolejny poziom docelowy to strefa 200-220 zł/akcję.

cdprojekt daily

PLAYWAY

Drugi z producentów gier w naszym portfelu znajduje się w długoterminowej konsolidacji. Wykorzystujemy to, że cena ma szansę dotrzeć do poziomów ok. 180 zł/akcję i ewentualnie wówczas wykonać kolejną korektę lub w końcu (czego byśmy sobie życzyli) wybić się z trójkąta wzrostowego. Spada wolumen obrotu na tej spółce co może wskazywać na coraz niższe zainteresowanie inwestorów i „zmęczenie” tak długą konsolidacją. Pamiętajmy jednak, że jest to podręcznikowy przykład zachowania się ceny w konsolidacji.

playway dailyKrzysztof Strauchmann,
www.pieniadzenagieldzie.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here