Naga MarketsDziś trzeci artykuł z serii “Techniczne inspiracje”. Tak jak obiecałem w ostatnim artykule, typy na kolejne miesiące będą pojawiać się przed rozpoczęciem nowego okresu. Listopadowe “nominacje” dały średnio 2,19% zwrotu z portfela. W skali miesiąca jest to całkiem przyzwoity zysk, oczywiście jest to wynik przed opodatkowaniem i przed prowizjami. Od początku publikacji (październik 2017) portfel zyskał już 6,57%.


AsbisAsbis historycznie porusza się dość cyklicznie co doskonale widać na wykresach miesięcznych. Okazja na tej spółce w długim terminie pojawiła się już w październiku, kiedy nastąpiło wybicie 10-miesięcznej średniej, co oznacza sygnał kupna zgodny ze strategią Fabera.

Na wykresie tygodniowym również bardzo prowzrostowa tendencja. Trend wzrostowy rozpoczęty jeszcze w 2015 roku trwa w najlepsze, a cena akcji przymierza się do zaatakowania nowych szczytów na poziomach 3,50 zł/akcję.

W ostatnich dniach roku Asbis mocno przyspieszył co zresztą widać poprzez wskaźnik wolumenu. Inwestorzy w ostatnich dniach grudnia byli bardzo aktywni, a kurs akcji wybił ponad poziom 3 zł. Najbliższy opór to właśnie 3,50 zł/akcję.

CCC

Imperium Dariusza Miłka jest naszą propozycją na styczeń. Kurs cen akcji króla obuwia nieco postraszył inwestorów w listopadzie, ale w grudniu odrobił około 17%. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejne miesiące także będą na plus.

Na interwale tygodniowym oznaczyłem kanał cenowy, który trzyma kurs akcji w ryzach już od końca 2015 roku. Cena chodzi jak po sznurku, a najbliższy poziom docelowy to okolice 310 zł/akcję, a więc szansa na zarobek rzędu 9%.

Wykres dzienny może budzić trochę niepokoju, szczególnie spoglądając na oscylator RSI, który osiąga wartość bliską 65 (podręcznikowo poziom powyżej 70 oznacza wykupienie rynku). Wzrost kursu w najbliższych dniach może wyhamować, właśnie ze względu na wysoki poziom wykupienia rynku, natomiast cena 300-310 zł/akcję wydaje się bardzo realna do końca stycznia.

Kruk

Ostatnią spółką typowaną na styczeń jest KRUK. Od debiutu tej spółki inwestorzy nie mają podstaw do narzekań co widać na długoterminowym wykresie miesięcznym. Spółka w ostatnich miesiącach przechodzi znaczną korektę ceny i mimo iż jedna z linii trendu nie została odrobiona, to grudniowa świeca daje nadzieję, na ponowne bicie rekordów, szczególnie że fundamentalnie w spółce niewiele się zmieniło.

Kruk w przedostatnim tygodniu roku zarysował bardzo wymowną formację świecową na dużym wolumenie, która świadczy o sile popytu w tych przedziałach cenowych. Szansa, że cena akcji spadnie niżej jest niewielka, a długoterminowy trend wzrostowy karze zajmować pozycję długą podczas takiej korekty.

Na wykresie dziennym kurs akcji zbliżył się do niebezpiecznego poziomu 260,00 zł/akcję. Niebezpiecznego z tego względu, że dotychczas stanowił on wsparcie dla ceny, a w tej chwili zmienił się w opór. Jeżeli kurs akcji przebije ten poziom na stałe to droga do 300 zł/akcję jest otwarta.

Krzysztof Strauchmann, www.pieniadzenagieldzie.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here