Naga MarketsKwiecień okazał się bardziej łaskawy dla inwestorów niż marzec. Widać to nie tylko na indeksie WIG, ale także w naszym portfelu. Sprawdźmy zatem technicznie ciekawe spółki na miesiąc maj.

Od początku publikacji (październik 2017) portfel przynosi zysk na poziomie 0,65%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -9,02%.

ASBIS

Nową pozycją w portfelu będzie Asbis, który ma za sobą kilka tygodni korekty, a cały czas znajduje się w trendzie wzrostowym, który kontynuuje na zwiększonym wolumenie. Cena oscyluje obecnie w okolicach 3,25 zł/akcję. Potencjalny zasięg to 3,80-4,00 zł/akcję.

Decydujemy się na kupno, ponieważ zejście kursu w okolice średniej wykładniczej 100-okresowej powodowało, że spadki wyhamowały i rozpoczynała się kontynuacja ruchu wzrostowego.

DINOPL

Decyzja z ubiegłego miesiąca była słuszna i pozwoliło to nam na wypracowanie niemal 10% zysków na tej spółce, stąd też decyzja o pozostawieniu jej w portfelu, gdyż ewidentnie kurs zamierza zaatakować historyczne szczyty i pokonać poziom 100 zł.

Ostatni dzień kwietnia zamknął się bardzo silnymi wzrostami na spółce Dino Polska potwierdzając to dodatkowo wysokim wolumenem. Prawdopodobnie ta świeca zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy w związku z czym pozostawiamy spółkę Dino w swoim portfelu.

KGHM

KGHM to nasz drugi typ, którego również zdecydowaliśmy się nie zmieniać. Na wykresie pojawił się inside bar (świeca w świecy), który zwiastować może konsolidację przez najbliższe tygodnie, bądź jeżeli kurs wybije, którąkolwiek z niebieskich linii odpowiednio impuls wzrostowy lub spadkowy. Celujemy w poziom 100 zł/akcję miedziowego giganta.

Wykres dzienny potwierdza naszą decyzję o zakupie akcji. Pierwsza fala wzrostów została skorygowana i na bardzo silnym wolumenie pojawiła się świeca wzrostowa, która kończy korektę i daje sygnał do ataku na najbliższy poziom oporu. Wskaźnik siły względnej pokazuje, że kurs ma jeszcze dużo „swobody” aby dalej rosnąć.

Krzysztof Strauchmann, www.pieniadzenagieldzie.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here