Naga MarketsNotowany na NewConnect Tech Invest Group sfinalizował przejęcie Erato Energy Sp. z o.o., dynamicznie rozwijającej się firmy zajmującej się sprzedażą oraz montażem instalacji fotowoltaicznych. W wyniku tej transakcji podstawową aktywnością spółki będzie działalność na rynku fotowoltaiki, jednocześnie dotychczasowa działalność inwestycyjna zostanie utrzymana. Obecni udziałowcy Erato Energy objęli akcje nowej emisji i zostali większościowymi akcjonariuszami Tech Invest Group. Po rejestracji zmiany nazwy w KRS, Tech Invest Group będzie działać pod marką Erato Energy ASI S.A.

Tech Invest Group sfinalizował przejęcie Erato Energy Sp. z o.o.

– Wejście na giełdę to ważny krok w rozwoju Erato Energy. Dotychczas z sukcesem rozwijaliśmy się dzięki środkom z bieżącej działalności operacyjnej. Rynek kapitałowy otwiera nam nowe możliwości, szansę na skokowy rozwój dzięki pozyskaniu nowych inwestorów. Giełda zapewni nam także większą transparentność i wiarygodność na rynku. Chcemy dalej rozwijać kanały dystrybucji oraz realizować nowe projekty, również jako inwestor, nie wykluczamy dokapitalizowania spółek portfelowych TIG – mówi Łukasz Gralec, prezes Erato Energy oraz Tech Invest Group.

Te artykuły również Cię zainteresują
Erato Energy to dynamicznie rozwijająca się firma z branży odnawialnych źródeł energii, która zajmuje się sprzedażą oraz montażem fotowoltaiki. Spółka zatrudnia około 100 osób i posiada własne ekipy montujące instalacje u klientów. Od stycznia do sierpnia br. spółka wypracowała 25,5 mln zł przychodów i 2,3 mln zł zysku netto, a w całym 2020 r. liczy na około 50 mln zł przychodów i 7 mln zł zysku netto.

– Przejęcie Erato Energy i docelowo połączenie obu spółek to najważniejszy moment w dotychczasowej historii Tech Invest Group. Wchodzimy na nowy i bardzo perspektywiczny rynek z silnym partnerem, który generuje wysokie przychody. Niebawem przedstawimy zaktualizowaną strategię rozwoju, która wytyczy nowe cele i kierunki działania – komentuje Krzysztof Kłysz, wiceprezes Tech Invest Group.

25 listopada br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy (NWZA) Tech Invest Group zdecydowało o emisji akcji serii I skierowanej do udziałowców Erato Energy oraz o emisji nowych akcji serii J do osób związanych z TIG, tj. do głównych akcjonariuszy i obligatariusza, którzy dokapitalizują Spółkę wkładem pieniężnym w wysokości 2,69 mln zł, z przeznaczeniem tej kwoty na całkowitą spłatę zadłużenia finansowego TIG. Warto dodać, że Erato Energy finansuje się środkami własnymi i również nie ma długu finansowego. 26 listopada br. podpisano wszystkie umowy objęcia akcji. Akcje nowej serii I to akcje imienne, natomiast akcje nowej serii J zostały objęte lock-upem. Po rejestracji emisji w KRS, Łukasz Gralec będzie posiadał 56,40 proc. akcji spółki, a Michał Post 21,93 proc. Oba nazwiska są znane w branży fotowoltaicznej już od kilku lat. Łukasz Gralec odpowiada za zbudowanie oraz rozwój Erato Energy, a Michał Post jednej z największych w Polsce firm obsługujących inwestycje publiczne – FlexipowerGroup Sp. z o.o.

NWZA spółki wyłoniło również skład nowej Rady Nadzorczej, która z kolei wybrała nowy Zarząd. Przewodniczącym Rady Nadzorczej został Michał Post, Prezesem spółki został główny udziałowiec Erato Energy Łukasz Gralec, a wiceprezesem Krzysztof Kłysz, dotychczasowy dyrektor inwestycyjny w TIG. Akcjonariusze zdecydowali również o zmianie nazwy Tech Invest Group na Erato Energy ASI S.A., która będzie obowiązywać po rejestracji w KRS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDadelo S.A. zamierza przeprowadzić ofertę publiczną akcji i wprowadzić akcje do obrotu na GPW
Następny artykułIdea Bank ma umowę zamiany akcji Idea Money na akcje Noble Funds TFI
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here