Naga MarketsŹródło: CBS News

W amerykańskim Kongresie miało miejsce historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy przesłuchiwani byli w nim bowiem jednocześnie prezesi aż czterech wielkich firm technologicznych: Amazona, Apple, Facebooka i Google. To również pierwszy raz, gdy przed Kongresem zeznawał najbogatszy człowiek na świecie.

  • Prezesi tech-gigantów zeznawali przed Kongresem USA

CEO Amazona, Apple, Facebooka i Google tłumaczyli się z sukcesu własnych firm

Jeff Bezos, twórca Amazona, Tim Cook z Apple, Mark Zuckerberg z Facebooka i Sundar Pichai z Google przesłuchiwani byli przez podkomisję ds. antymonopolowych, będącą częścią komisji ds. sprawiedliwości Izby Reprezentantów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łączna kapitalizacja wszystkich wymienionych spółek, których prezesi przesłuchiwani byli w amerykańskim Kongresie wynosi 4,69 biliona dolarów.

Celem przesłuchania było przebadanie dominującej pozycji Amazona, Apple, Facebooka i Google. David Cicilline, przewodniczący podkomisji i członek Demokratów wskazał bowiem, że nawet pojedyncze decyzje tych firm mają wpływ na gospodarkę i demokrację w USA oraz życia setki milionów obywateli.

Prezesi tech-gigantów pytani byli m.in. o to, czy nie wykorzystują swojej dominującej pozycji w celu ograniczania konkurujących z nimi firm, traktują wszystkich użytkowników na równi i nie dyskryminują ani wykluczają żadnego z nich.

Zapis całego przesłuchania obejrzeć można poniżej:

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara (USD/PLN) oraz kurs franka i euro odbijają od dołków do złotego
Następny artykułDolar zyskuje, tąpnięcie na indeksach – Świata walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here