Naga MarketsHossa FXPanika jaką obserwowaliśmy w ubiegłym tygodniu na rynku akcji nie dotknęła wszystkich spółek. Niektóre dzięki szerzącej się epidemii zdołały w zaledwie kilka sesji wykonać ruch na kilkadziesiąt, a nawet i ponad 100%. Które spółki dały zarobić na kornoawirusie?


Astronomiczne wzrosty dzięki epidemii koronawirusa

Panika związana z szerzącym się koronawirusem pozwoliła niektórym spółką osiągnąć wręcz astronomiczne stopy zwrotu. Które walory zyskał na epidemii?Na uwagę zasługują 3 polskie spółki z branży biotechnologicznej i lifescience:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • BioMaxima
  • Pz Cormay
  • Blirt

Notowania tych walorów zaliczyły spektakularny rajd wzrostowy w ubiegłym tygodniu. Przyczynił się do tego szerzący się na całym świecie koronawirus. Dwie wymienione w pierwszej kolejności spółki zgłosiły testy na koronawirusa do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (URPL), a Blirt otrzymał zlecenie o wartości dwóch i pół miliona złotych na dystrybuowanie zestawów diagnostycznych do wykrywania koronawirusa COVID-19. Jest to bardzo znaczące w historii spółki zlecenie. Najlepiej wskazuje na to fakt, że w całym 2019 roku Blirt wygenerował 8,5 mln zł ze sprzedaży produktów i usług. W tym samym komunikacie spółka poinformowała o możliwości kolejnych zamówień.

W komunikacie wydanym przez spółkę BioMaixma możemy przeczytać: „Wprowadzony właśnie przez BioMaxima do oferty test umożliwia szybką, masową diagnostykę przesiewową. Takie rozwiązanie umożliwia typowanie osób z infekcją wirusem 2019-nCoV spośród grupy podwyższonego ryzyka, które powinny następnie być poddane bardziej precyzyjnej i kosztownej diagnostyce potwierdzającej w jednym z autoryzowanych laboratoriów lub ewentualnej kwarantannie”.

Od początku roku Blirt zyskał ponad 240%, BioMaxima wzrosła ponad 70%, a Cormay dodał blisko 65%. Teraz nasuwa się pytanie, co dalej?

Zobacz także: Szwajcarski Bank Narodowy interweniuje w celu osłabienia franka!

BioMaxima zyskuje ponad 28% w poniedziałek!

Spółka BioMaxima zyskała w czwartek ponad 12%, a w piątek dołożyła kolejne 4,7%. Niemniej dzisiejsza sesja przyniosła astronomiczny ruch w górę, który w pewnej chwili wywindował cenę akcji powyżej poziomu 6 zł. Ostatecznie sesja zakończyła się nieco niżej, wynikiem na poziomie +28,41%.

BioMaxima
BioMaxima, źródło Topstock.pl

Pz Cormay wymazuje ostatnie wzrosty

O ile ubiegły tydzień zakończył się solidnym wzrostem w przypadku Pz Cormay, tak po weekendzie możemy obserwować szybki zwrot akcji. Patrząc an wykres na interwale tygodniowym, spółka nie zdołała długo utrzymać się powyżej 200 okresowej średniej kroczącej. Ci którzy mieli na niej skorzystać, z pewnością już pozbyli się swoich akcji, stąd też widzimy nagły zwrot. Niemniej trzeba pamiętać, że sytuacja związana z koronawirusem cały czas jest rozwojowa i niebezpieczna, dlatego też na spółkach z z branży medycznej moze utrzymywać się podwyższona zmienność.

PZ Cormay, interwał W1
PZ Cormay, interwał W1

Blirt przebija barierę 5 złotych!

W przeciwieństwie do omawianej wyżej spółki Pz Cormay, wzrosty na Blirt przybierają na sile po weekendzie. Podczas dzisiejszej sesji cena akcji zdołała pokonać barierę 5 złotych. Tylko w poniedziałek akcje zdołały zyskać astronomiczne +70%! Analiza techniczna w przypadku takiego waloru raczej się nie sprawdzi, dalteog trzeba bacznie przyglądać się informacjom dotyczącym szerzącej się epidemii.

Szalony wzrost akcji Blirt
Blirt interwał W1, źródło investing

Zobacz również: Kurs euro w górę do dolara i funta, EURGBP przebija barierę 0,86 GBPConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here