Naga MarketsDolar amerykański bez wątpienia jest jedną z najlepiej radzących sobie walut w ostatnim czasie. Biorąc pod uwagę zmienność od początku tygodnia, umacnia się on w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Amerykańska waluta jest również najsilniejszą spośród walut grupy G8 w skali całego września. USD nie ma sobie równych także w horyzoncie trzech ostatnich miesięcy a na przestrzeni ostatnich 6. miesięcy osłabił się on jedynie w relacji do franka szwajcarskiego. Ekonomiści MUFG oczekują, że aprecjacja amerykańskiej waluty będzie w najbliższym czasie postępować, w efekcie czego kurs euro osunie się do 1,14 USD z niespełna 1,16 USD obecnie.

Ekonomiści Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednej z najwiekszych grup finansowo-bankowych na świecie wskazują trzy czynniki, które będą prawdopodobnie napędzać dalszą aprecjację dolara amerykańskiego. W ich ocenie polityka Rezerwy Federalnej (Fed), spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego oraz wzrost cen energii zwiększą bowiem atrakcyjność amerykańskiej waluty przyczyniając się tym samym do jej umocnienia w relacji do walut światowych, w tym m.in. do euro, którego kurs ma według ich najnowszych projekcji osunąć się do 1,14 USD, co byłoby najniższym poziomem od lipca 2020 r.EURUSD Weekly

Eksperci oczekują, że gwałtowny wzrost cen energii będzie miał tendencję do osłabiania globalnej gospodarki. Ponadto spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego napędza popyt na dolara amerykańskiego, a coraz bardziej jastrzębie podejście amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) do prowadzonej polityki pieniężnej sprawia, że wciąż jest przestrzeń, by inwestorzy zaczęli wyceniać większe i bardziej zdecydowane zacieśnianie polityki w nadchodzących latach, co powinno wspierać aprecjację amerykańskiej waluty.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

invest

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc akcje wykres | kurs euro w czasie rzeczywistym | benefit gpw | btc news | giełda wirtualna polska | santander akcje | cena akcji orlen | akcje polenergia |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułAndrzej Wrona zrezygnował z funkcji prezesa Satis Group
Następny artykułZamet miał 0,31 mln zł straty netto, 0,53 mln zł straty EBIT w II kw. 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here